Przedszkole w Drawsku Pomorskim

 

Nawigacja

 • Jasełka w Przedszkolu
  17.12.2014

  „Z blaskiem pierwszej gwiazdki składamy życzenia.
  Niech się wszystkim spełnią najskrytsze marzenia.
  Niech mały Jezus wśród nas zagości,
  By nam nigdy nie brakło prawdziwej miłości.”

   

   

  W środę i czwartek, 17 - 18 grudnia odbyły się w naszym przedszkolu Jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci z grup 5 – latków pod kierunkiem Pani D.Gabler i Pani V. Daszkiewicz. Święta Bożego Narodzenia są, jak powszechnie wiadomo najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Starszaki  ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Uznaniem za piękne przedstawienia były gromkie brawa od zebranych gości. Wszystkim rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu strojów na Jasełka gorąco dziękujemy! Okres świąteczny jest okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi. Uczmy nasze dzieci nie tylko brać, ale przede wszystkim dawać innym radość i miłość, bo „miłość się mnoży, kiedy się ją dzieli”

   

 • Koncert Bożonarodzeniowy w Szkole Podstawowej w Drawsku Pomorskim
  16.12.2014

  Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. mjra Ch. Sucharskiego w Drawsku Pomorskim zaprosili nas na Koncert Bożonarodzeniowy, który odbył się 16.12.2014r. W programie były kolędy, pastorałki oraz  piosenki świąteczne. Na zakończenie programu usłyszeliśmy życzenia, aby zbliżające się święta Bożego Narodzenia wniosły w nasze życie radość i pokój, a domy ogrzał ciepły uśmiech i wzajemna życzliwość, a w oczach zabłysła najpiękniejsza z gwiazd- Gwiazda Betlejemska.

   

 • Kiermasz Bożonanodzeniowy w Przedszkolu
  15.12.2014

  Boże Narodzenie to wyjątkowy, nastrojowy czas. Za sprawą kilku świątecznych ozdób możemy sprawić, że święta będą magiczne, kolorowe a dom stanie się przytulny i radosny.
  W dniach 15 – 19.12.2014r. w naszym przedszkolu odbył się „Kiermasz Bożonarodzeniowy”. Ozdoby, które można było zakupić na kiermaszu były własnoręcznie wykonane przez dzieci, personel przedszkola a także przez rodziców. Zebrane na nim pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby grup. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

   

   

 • Dzień w Przedszkolu z Mikołajem
  05.12.2014

  5 grudnia  tradycyjnie wszystkie przedszkolaki wyruszyły do Parku Chopina w poszukiwaniu Mikołaja. Już z oddali wypatrzyły Mikołaja i wielce podekscytowani pobiegli zaprosić Go do przedszkola. Mikołaj na powitanie w parku obdarował dzieci cukierkami i wyruszył wraz z nimi do Przedszkola. W przedszkolu wysłuchał piosenek przygotowanych specjalnie dla niego, porozmawiał z dziećmi i wręczył  prezenty dla wszystkich grup przedszkolnych. Na koniec spotkania obiecał, że jeszcze raz odwiedzi dzieci w przedszkolu na balu karnawałowym.

   

   

 • Zabawa w jubilera
  03.12.2014

  W dniu 03.12.2014 r. P. Marta Wasilewska (mama Jasia z grupy 4-latków P. Basi) przeprowadziła warsztaty tworzenia biżuterii. Dzieci wykonały piękne kolczyki, bransoletki i naszyjniki z korali, które przynosiły z domu. Pani Marta udzielała fachowych i praktycznych rad dotyczących doboru kolorów i fasonów wykonywanej biżuterii. Efekt był wspaniały - wszystko wyglądało modnie i elegancko. Cała grupa 4- latków z wychowawcą P. Basią Kamińską serdecznie dziękuje mamie Jasia za poświęcony czas.

 • Dzień pełen wrażeń
  28.11.2014

     28 listopada w naszym przedszkolu nie zabrakło artakcji. Jedną  z nich zaraz po śniadaniu był spektakl pt: “ Pchła Szachrajka ”w wykonaniu aktorów Teatru LaFayette ze Szczecina.

  Tytułowa bohaterka, mała, zabawna pchełka rozbawiła widzów swoją

  pomysłowością i psikusami, jakie czyniła wobec swoich przyjaciółek

  i innych postaci spektaklu. Niestety jej występkom nadszedł koniec i pchełka trafiła do sądu, gdzie została oskarżona za swoje szachrajstwa. Zrozpaczona bohaterka nie wyobrażała sobie życia na uwięzi. Jednak sprawiedliwy

  i wyrozumiąły sędzia  uniewinnił pchełkę dając  jej ostatnią szansę poprawy swojego postępowania. 

       Nastepną atrakcją tego dnia były Andrzejki. W każdej grupie wiekowej rozbrzmiewała skoczna muzyka i wesołe zabawy. Andrzejkowym wróżbom nie było końca. Starsze dzieci wróżyły sobie z wosku i odczytywały woskowe odlewy. Z sali do sali krążyła czarownica, która zabawiała dzieci, wróżyła

  i tańcowała wraz z nimi. Stoły tego dnia zastawione były słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

     Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to był piątek pełen wrażeń.

 • Jem zdrowo i kolorowo
  26.11.2014

   

  „Jabłka się rumienią, bowiem dobrze wiedzą,

  że je cały roczek chętnie wszyscy jedzą,

  nawet małe dziecko krzyknąć jest gotowe:

  smaczne są i zdrowe jabłuszka krajowe !”

   

  W ramach programu „ Jem zdrowo i kolorowo” dwie grupy 4- latków- p. I. Sobczak i p. B. Kamińskiej odwiedziły maluszków i zaprezentowały montaż słowno- muzyczny o tematyce zdrowotnej. Dzieci obejrzały inscenizację wiersza J. Brzechwy „ Na straganie” i wysłuchały piosenek i wierszy o warzywach i owocach. Po występie odbyła się wspólna degustacja owoców.

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia
  25.11.2014

  „Miś jest mały i puchaty,

  miś jest fajny i kudłaty,

  miś jest gruby jak ta kula

  miśia zawsze się przytula”

   

  W dniu 25.11.2014r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.  Każde z dzieci przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Przeważały oczywiście misie, jednak były także pieski, pandy, jednorożce i inne zabaw. Dzieci uczestniczyły w konkursach, grach i zabawach ruchowych. Poznawały też zwyczaje niedźwiedzi oraz bajki o misiach. Opowiadały też o swoich pluszakach. Było sporo radości i śmiechu. Na pewno w przyszłym roku zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić.

   

 • "Detektyw na tropie jesieni"
  07.11.2014

      7 listopada dzieci z naszego przedszkola obejrzały spektakl muzyczny pt:“ Detektyw na tropie jesieni ” w wykonaniu  artystów z Polic.

       Tytułowy bohater, doskonały detektyw Sherlock Holmes, który rozwikłał już niejedną skomplikowaną zagadkę, przemierza całą Europę w poszukiwaniu Czarnoksiężnika, który za sprawą czarów uwięził Panią Jesień.

  Sherlock po drodze napotyka wiele przygód i przyjaznych mu ludzi. W końcu Holmes odnajduje Czarnoksiężnika i zmusza go do uwolnienia Pani Jesieni.

       Detektywowi na drodze jego przygód towarzyszyła muzyka wygrywana na gitarze akustycznej i klarnecie.

 • Dzień Niepodległości w Przedszkolu

  W dniach 6 – 7.11.2014r. w Przedszkolu uczciliśmy Dzień Niepodległości. Program artystyczny przygotowały dwie grupy 5- latków Pani D. Gabler i Pani V. Daszkiewicz.   Już od samego rana zauważyliśmy odświętną dekorację, a każdy starszak był odświętnie ubrany, co jeszcze bardziej podkreślało ważność tego wydarzenia. W czwartek na uroczystą akademię zostały zaproszone dzieci z młodszych grup wiekowych, natomiast w piątek na uroczystą galę z okazji Święta Niepodległości zostali zaproszeni rodzice. Podczas występu dzieci przybliżyły nam trochę historię naszego kraju, recytowały wiersze, śpiewały pieśni żołnierskie oraz hymn państwowy, zatańczyły Poloneza i Krakowiaka. Rodzice nie kryli wzruszenia, zachęceni śpiewem przedszkolaków włączyli się do śpiewu. Ten dzień na długo utkwi nam w pamięci, bo przeżywaliśmy go dumnie i z uśmiechem na twarzy jak przystało na prawdziwych Polaków!

 • Święto Wszystkich Świętych

  Listopad to czas zadumy i modlitwy za tych, którzy odeszli, nie tylko najbliższych ale i tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Kształtując i budując u dzieci postawę „małego patrioty”, postawę szacunku dla poległych w czasie walk o wolność, dzieci odwiedziły Cmentarz Wojskowy oraz Pomnik Żołnierzy Polskich, gdzie zapaliły znicze, jako symbol pamięci i hołdu poległym. Dzieci były skupione i wyciszone, rozumiały powagę miejsca  i chwili.

   

   

 • Przedstawienie teatralne "Calineczka"
  30.10.2014

      W piątek 30 października gościliśmy  w naszym przedszkolu aktorów Teatru „ Frajda ” z Koszalina. Wystąpili oni w sztuce lalek pt:“ Calineczka “. Tytułowa bohaterka, to postać baśni Hansa Christiana Andersena.

      Teatrzyk opowiadał o podróży i przygodach pięknej Calineczki, ukazał wiele interesujących postaci, które poznała bohaterka.

  Niektóre z owych postaci, jak na przykład: motyl i jaskółka pomogły Calineczce wydostać się z taraparów. Kret i chrabąszcz chcieli pojąć dziewczynkę za żonę, ale ona nie wyobrażała sobie być żoną choćby jednego z nich.

      Baśń skończyła się szczęśliwie dla Calineczki. Dziewczynka poznała chłopca - elfa kwiatów i wyszła za niego za mąż. Spektakl wzbogaciła dodatkowo kolorowa sceneria, muzyka i piosenki.

      Dzieci nagrodziły spektakl gromkimi brawami.

 • Projekt "Kino-Przedszkole"
  22.10.2014

  22 października 2014r. rozpoczęły się kolejne spotkania z Kinem w ramach projektu Kino – Przedszkole. Tematem spotkania były „Zasady w przedszkolu i w domu”. Dzieci wraz z bohaterami bajek „Balim” i  „Milą” omawiały zasady obowiązujące w ich przedszkolu oraz w domu. Na podsumowanie spotkania wzięły udział w zabawie „Prawda czy fałsz”, „Stonoga”.  Po powrocie do przedszkola wychowankowie z ciekawością dopytywały się o kolejne spotkanie.

   

 • Spotkania przedszkolaków w Bibliotece Miejskiej w Drawsku Pomorskim

  W roku szkolnym 2014/2015 zostały zaplanowane spotkania dzieci w Bibliotece Miejskiej im. St. Żeromskiego w Drawsku Pomorskim. Pierwsze spotkania odbyły się w październiku. Na spotkaniach pani bibliotekarka czytała wiersze, dzieci rysowały
  i rozwiązywały zagadki o tematyce jesiennej.

   

 • Konkurs plastyczny

  W październiku nasze przedszkole wzięło udział w konkursie plastycznym, organizowanym przez Stowarzyszenie ŻAREK oraz strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim. Motywem przewodnim konkursu był tlenek węgla. Laureaci konkursu 19 paźdzernika zostali nagrodzeni czujnikami tlenku węgla: Julia Goryś, Bartosz Rakowski z grupy 5 – latków pani V. Daszkiewicz, Marta Styburska z grupy 5 – latków pani D. Gabler.   

   

 • Przedsztawienie muzyczne "Baśnioludek"
  17.10.2014

  17 października 2014r. do Przedszkola przyjechali muzycy z Agencji Artystycznej ,,Pro Musica” z teatrzykiem muzycznym pt. „Baśnioludek w krainie muzyki”. Wraz z Baśnioludkiem wprowadzili nas w świat muzyki i zapoznali z instrumentami muzycznymi: trąbką, pianinem elektrycznym oraz didgeridoo -  instrumentem z Australii. Przedszkolaki podczas spotkania świetnie się bawiły, układały pięciolinię z kluczem wiolinowym oraz nutkami.

   

 • Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu
  14.10.2014

  Dnia 14 października 2014r w naszym Przedszkolu odbył się Dzień Edukacji Narodowej, gdzie uhonorowano nauczycieli i pracowników oświaty. W tym uroczystym dniu nasze przedszkolaki z młodszych grup: 3 – latki Pani S. Budzyńskiej, 4 – latki Pani B. Kamińskiej oraz 4 – latki Pani I. Sobczak, miały okazję zaprezentować swoje uzdolnienia poprzez tańce, wiersze i piosenki. Mimo wielkiej tremy dzieciom poszło świetnie, cały występ został nagrodzony brawami, a następnie koszem słodyczy.

 • Spotkanie z wolnotariuszami z EFM
  03.10.2014

  Dzięki współpracy z Europejskim Forum Młodzieży i realizowanym programem „Euroweek – szkoła liderów” Przedszkole odwiedziło 5 wolontariuszy: Zanis Paeglis i Patricija Penese z Łotwy, Mauro Blahlala Tiuz z Włoch, Mathew Shine z Indii, Pattaraporn Promkot z Tajlandii oraz Justyna Rudzka- opiekun i koordynator grupy. Dzieci wspólnie z wolontariuszami poprzez zabawę uczyły się języka angielskiego. Wizyta ta miała na celu zachęcić dzieci do nauki języka, promować postawę otwartości oraz tolerancji wobec innych kultur.

   

 • Bawimy się w małych kucharzy!
  03.10.2014

  Dnia 03.10.2014 r. grupa 4 latków p.Basi wykonała sałatkę owocową. Wszystkie dzieci samodzielnie kroiły owoce, mieszały i nakładały na talerzyki. Potem nastąpiła degustacja sałatki - była pyszna!

 • Poznajemy zawody - zawód policjanta
  01.10.2014

  W środę 1 października odwiedzili nasze Przedszkole funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. Policjanci opowiedzieli dzieciom, jakie funkcje pełnią w związku z wykonywanym zawodem tj.: dzielnicowy, technik kryminalistyki, policjant ruchu drogowego. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Spotkanie to, z pewnością będzie miało wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta. Dyrekcja Przedszkola, nauczyciele, a przede wszystkim przedszkolaki serdecznie dziękują za przekazane wiadomości.