Nawigacja

 • GŁOSUJ NA NASZE PRZEDSZKOLAKI - BIERZEMY UDZIAŁ W KONKURSIE!

  GŁOSUJ NA DRAWSKIE PRZEDSZKOLAKI !!!

   

  BIERZEMY UDZIAŁ W  WIELKIM  KONKURSIE EKOLOGICZNYM  

  ZRÓB TO SAM”

  PROSIMY O GŁOSY NA NASZĄ PRACĘ NA

  www.buliba.pl

  GŁOSUJEMY od 26.11 do 30.11.2015

  GŁOSOWAĆ MOŻE KAŻDA OSOBA BĘDĄCA ZALOGOWANYM UŻYTKOWNIKIEM SERWISU buliba.pl

  ( więcej informacji w zakładce dla głosujacych)

  LICZYMY NA PAŃSTWA GŁOSY !

 • Czytanie bajek Pt." Trzy świnki" i " Złomek i uiporne światło"

  19.11.2015

  W dniu 19.11.2015 r. grupę Biedronek odwiedził Tatuś Aleksa - P. Artur Hernik. Przygotował i przeczytał dzieciom dwie bajki - " Trzy świnki" i "Złomek i upiorne światło". Na zakończenie wizyty P. Artur poczęstował wszystkich słodyczami. Serdecznie dziękujemy!

 • Przygody Łatka Puchatka

  17.11.2015

  We wtorek 17 listopada ponownie nasze przedszkole odwiedzili aktorzy teatru „Tak” z Myślenic. Przyjechali do nas ze sztuką pt:
  „ Przygody Łatka Puchatka ”. Bohaterem spektaklu był sympatyczny piesek Łatek, który opowiedział przedszkolakom o swoich przygodach i zabawnych przyjaciołach z wiejskiego podwórka.

  Dzieci w trakcie oglądania teatrzyku poznały angielskie  nazwy zwierząt mieszkających na farmie.

 • Poznajemy przyrodę - Ptaki w Przedszkolu

  13.11.2015

  Skrzydlaci goście w przedszkolu

   

  13 listopada nasze przedszkole odwiedzili nietypowi goście. Puchacz – Puszek, sowa płomykówka, jastrząb Harrisa i sokół białozór wraz  ze swoimi opiekunami p. Markiem i p. Zbyszkiem ze Szczecinka zaprezentowali niezwykły pokaz.

  Podczas prelekcji dzieci mogły obejrzeć ptaki na żywo, poznać ich budowę, zachowania i zasady ochrony tych gatunków. Pan Marek podkreślił rolę ptaków w przyrodzie, chwalił ich wzrok i szybkość. Dzieci brały aktywny udział w prezentacji, zadawały liczne pytania. Największą atrakcją dla przedszkolaków była możliwość pogłaskania sowy płomykówki. Ogromne wrażenie na wszystkich obecnych zrobił również jastrząb – „ochroniarz” przybyły prosto z lotniska! Dzieci oglądały jego skrzydła i pióra, podziwiały imponujące szpony, mogły nawet śledzić jego lot.

  Ta wizyta to bardzo cenne doświadczenie. Niezapomniana okazja do zbliżenia się dzieci do świata dzikich zwierząt - prawdziwa lekcja wrażliwego postrzegania przyrody.

 • Święto Niepodległości w Przedszkolu

  10.11.2015

  „Dzisiaj wielka jest rocznica

  Jedenasty listopada

  Tym, co zmarli za Ojczyznę

  Hołd wdzięczności Polska składa”.

  Tymi słowami 10.11.2015r. najstarsi przedszkolacy rozpoczęli uroczystą akademię z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, akademię poświęconą wolności i Ojczyźnie. Przed zaproszonymi gośćmi dzieci zaprezentowały montaż słowno- muzyczny, w którym przypomniały dawne lata walki o niepodległość, tragiczne chwile niewoli zaborczej i uczciły pamięć bohaterów. Starszaki zaprezentowały się też w tańcu narodowym- polonezie i ludowym – krakowiaku. Akademię zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem pieśni patriotycznej „ O mój rozmarynie…”. Nad całością czuwały panie I. Sobczak i  B. Kamińska.

   

 • Czytanie bajek pt." Dziewczynka z zapałkami" i " Królowa Śniegu"

  W grupie Biedronek znów pojawiła się mama, która pięknie przeczytała dzieciom dwie bajki- była to mama Szymona Hajdukiewicza. Tym razem dzieci usłyszały wzruszającą opowieść- " Dziewczynka z zapałkami " oraz obszerny fragment bajki " Królowa Śniegu". Serdecznie dziękujemy za piękne czytanie.

   

   

 • Jesienne sprzątanie na placu zabaw

  Jesienna słoneczna pogoda zachęca do drobnych prac porządkowych na terenie ogrodu przedszkolnego. Grupa 5- latków

  ( Biedronki) z ochotą grabiły opadłe liście, aby potem można było bezpiecznie biegać i korzystać z pięknej pogody. 

 • Cztanie bajek przez rodziców - bajka pt. "Ołowiany żołnierzyk"

  27.10.2015r. ponownie w grupie 5- latków p. Basi K. odbyło się czytanie bajek w ramach akcji " Cała Polska czyta dzieciom". Tym razem Biedronki odwiedziła mamusia Huberta Pietrasika- p. Kasia, która przeczytała bajkę "Ołowiany Żołnierzyk". Dzieci słuchały z zainteresowaniem a potem otrzymały od p.Kasi słodkie upominki. Serdecznie dziękujemy.   

 • Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu

     14 października świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Po zajęciach dydaktycznych odbył się uroczysty apel. Udział w nim wzięły najmłodsze przedszkolaki.  3 i 4-latki, które wraz  z wychowawcami przygotowały krótkie przedstawienie.

  Dzieci zaprezentowały piosenki, tańce i wiersze oraz wręczyły kwiaty pracownikom przedszkola. Po występie dzieci głos zabrała pani dyrektor Lidia Sawka, która wszystkim pracownikom przedszkola złożyła życzenia oraz wręczyła nagrody za bardzo dobrą pracę dydaktyczno-wychowawczą  nauczycielom , pracownikom obsługi za rzetelną i pełną poświęceń pracę na rzecz placówki..

 • Przedstawienie pięciolatków "Jesień w lesie"

  15.10.2015

  Jeżyk zwinął się w kuleczkę, smacznie sobie śpi

  Przykrył się kołderką z liści o wiosence śni…….

      15.10 starszaki pani I. Sobczak i B. Kamińskiej zaprosiły swoich młodszych kolegów na przedstawienie pt. „Jesień w lesie”. Na tle jesiennej scenerii dzieci wspaniale zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, wokalne i taneczne. Celem przedstawienia było ukazanie charakterystycznych cech panującej pory roku oraz zwyczajów niektórych leśnych zwierząt oraz utrwalenie wiadomości o jesieni zdobytych podczas zajęć dydaktycznych. Wszystkie starszaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.

   

 • Czytanie bajek

  08.10.2015

  Dnia 08.10.2015 r. w grupie Biedronek zjawił się miły gość- Mamusia Wojtka, która przeczytała dzieciom bajkę "Calineczka". Dzieci w skupieniu wysłuchały bajki, a potem wspólnie omówiły postępowanie wszystkich bohaterów  i opowiedziały o swoich wrażeniach z tego spotkania. Nagrodą za dobre zachowanie były cukierki, które przyniosła ze sobą Mama Wojtka. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.   

 • Zajęcia z grą edukacyjną "Ekologia"

  01.10.2015

  Dnia 01.10.2015 r. w grupach 5-latków pojawili się goście - pracownicy Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim. Przynieśli ze sobą ogromną planszę do gry edukacyjnej- "Ekologia". Wszystkie dzieci wzięły udział w grze i zdobyły drobne nagrody.

 • Wycieczka do lasu

  22.09.2015

  22.09 grupa 4- latków z panią S. Budzyńską oraz dwie grupy starszaków z panią I. Sobczak  i  B.  Kamińską uczestniczyły w wycieczce do lasu. Wycieczkę rozpoczęliśmy w Jankowie. Przed zabytkowym spichlerzem przywitały nas panie Kasia i Karolina- pracownice nadleśnictwa w Drawsku Pomorskim. Dzieci po przypomnieniu zasad zachowania w lesie wyruszyły trasą ścieżki przyrodniczej wzbogacając swoją wiedzę o bogactwie otaczającej przyrody. Przechadzaliśmy się po lesie obserwując naturalny ekosystem świata roślin i   zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością gatunków drzew i zwierząt występujących w naszych lasach, największe zaciekawienie wzbudził Witek- pomnik przyrody, ogromny buk. Wycieczka  była  dobrą okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u naszych wychowanków. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał upominek. Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa w Drawsku Pomorskim.

 • TEATRZYK PT."O PCHLE, CO MANIER NIE MIAŁA"

  08.09.2015

  „ O PCHLE, CO MANIER NIE MIAŁA”

       Nowy rok szkolny zapoczątkował  spotkaniem  przedszkolaków ze sztuką. We wtorek 8 września dzieci obejrzały teatrzyk w wykonaniu aktorów Teatru „TAK” z Myślenic. Jak sam tytuł wskazuje, bohaterką spektaklu była pchła imieniem Szachrajka, która charakteryzowała się  brakiem kultury i  dobrych manier. Pchła zapominała o podstawowych zwrotach grzecznościowych, takich jak: proszę, dziękuję, przepraszam. Poza tym była arogancka i nieuczciwa wobec innych. Za swoje naganne zachowanie musiała stanąć przed sądem i postanowić poprawę.

      Spektakl był niezwykle humorystyczny i zawierał treści wychowawczo-edukacyjne. W trakcie oglądania teatrzyku dzieci uczyły się słów w języku angielskim.

 • Warsztaty kulinarne

  14.09.2015

  14.09.2015 r. pięciolatki z grupy Pszczółki z wychowawcą panią I. Sobczak skorzystały z zaproszenia kierownictwa Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim i uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Głównym celem warsztatów była promocja zdrowego odżywiania oraz integracja najmłodszych ze społecznością Domu Samopomocy. Warsztaty składały się z dwóch części. Najpierw przedszkolaki wysłuchały bardzo ciekawej prelekcji pani dietetyk na temat wartości odżywczych warzyw i owoców oraz zasad zdrowego odżywiania. Druga część warsztatów miała charakter praktyczny. Dzieci podzielone na grupy przygotowywały sałatkę owocową, sałatkę warzywną, szaszłyki owocowe  a także sok jabłkowo- marchwiowy. Przedszkolakom chętnie pomagały panie terapeutki oraz wychowankowie, chociaż trzeba przyznać, że dzieci bardzo dobrze sobie radziły. Na koniec wszyscy przystąpili do degustacji. Te zajęcia kulinarne to nie tylko połączenie przyjemnego z pożytecznym, ale też fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Wszystkim serdecznie dziękujemy !   

 • Lekcja partiotyzmu

  01.09.2015

  Dziś 01.09.2015 dwie grupy starszaków z naszego przedszkola wraz z Panią  Dyrektor, Panią I. Sobczak oraz Panią B. Kamińską uczestniczyły w uroczystych obchodach 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przedszkolaki po przejściu na cmentarz wojskowy i   wysłuchaniu Hymnu Państwowego zapaliły znicze pod pomnikiem Ku Czci Poległych Żołnierzy. To była piękna lekcja patriotyzmu.

 • Witamy w Przedszkolu !!!

  01.09.2015

  Skończyły się wakacje,

  opadną liście z drzew,

  opustoszały plaże

  i ucichł ptaków śpiew.

  Marzenia o przygodach

  zasną głębokim snem.

  Spotkaliśmy się przed Przedszkolem

  w ten zwykły dzień.

  Dzień dobry, Przedszkole ! Jesteśmy,

  choć wiatr po liściach szeleści,

  choć lato jeszcze nie zgasło

  i słońce - ogromne hasło.

  Nie żal nam lipca i słońca,

  wakacyjnego gorąca,

  leniwego nieba nad głową

  i wiatru, co polem powiał.

   

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole w Drawsku Pomorskim
  ul. Obrońców Westerplatte 49
  78-500 Drawsko Pomorskie
  ul. Chrobrego 4a
  78-500 Drawsko Pomorskie
 • 94 3632723 - ul. Obr. Westerplatte 49
  94 3632277 - ul. Chrobrego 4a

Galeria zdjęć