Nawigacja

 • Witaj wiosno- żegnaj zimo!

  20.03.2015

  Dnia 20 marca 2015 r. dzieci z naszego przedszkola żegnały zimę, by wreszcie mogły poczuć wiosenny powiew wiatru, zapach kwiatów i trawy, usłyszeć śpiew ptaków i wpatrywać się w blask wiosennego słońca. Po uprzednim przygotowaniu do wyprawy dzieci wyruszyły ulicami naszego miasta w kierunku Parku Chopina. Po dotarciu na miejsce, nad rzekę Drawę, pożegnały zimę- która ma na kilka miesięcy odejść do dalekich krajów.
  Z radością, ze śpiewem  wymachiwały kolorowymi kwiatami i wzywały długo oczekiwaną wiosnę. Zima została odprawiona, wiosna jeszcze płata figle, a my bacznie obserwujemy i szukamy oznak, jakie ona dla nas przygotowała. Początkiem tej pięknej pory roku dzieci mogą cieszyć się podczas wspólnych spacerów, obserwując wiosenne zjawiska przyrodnicze, angażując się w tworzenie przedszkolnych kącików przyrody w swoich salach.
  „Wiosno! Więcej słońca!”

   

 • Targi Pracy i Edukacji z Przedszkolem

  18.03.2015

  Dnia 18. marca 2015r. odbyły się Targi Pracy i Edukacji pn. „Już dziś zaczynam odnosić sukces i realizować własne cele i marzenia.” Dzieci z Przedszkola zostały zaproszone przez organizatorów Targów, Powiatowy Urząd Pracy i Gimnazjum w Drawsku Pomorskim, do wzięcia udziału w części artystycznej. Dwie grupy pięciolatków, Pani V. Daszkiewicz i Pani D. Gabler zaprezentowały tańce – Krakowiaka i Poloneza. Przed Targami w Przedszkolu dzieci udzielały również wywiadu odpowiadając na pytania dotyczące kariery, sukcesu, zawodów oraz marzeń. Nagranie zostało wyemitowane podczas Targów. W ramach podziękowań przedszkolaki dostały upominki od organizatorów.

   

 • Wizyta w Zakładzie Szewskim - poznajemy zawody

  13.03.2015

  W dniu 13.03.2015 r. grupa 4 - latków z Panią Barbarą Kamińską odwiedziła Zakład Szewski Pana Krzysztofa Miszczyszyn. Dzieci zapoznały się z pracą szewca oraz obejrzały narzędzia potrzebne do naprawy butów. Pan Krzysztof bardzo ciekawie wprowadził w "świat butów".

  Bardzo serdecznie dziękujemy P. Katarzynie Pietrasik - mamusi Huberta za pomoc w organizacji wycieczki.

 • "Złota godzina" - udzielanie pierwszej pomocy

  16.03.2015

  16.03.2015r. nasze Przedszkole odwiedziła drużyna Pierwszej Pomocy z  Liceum Ogólnokształcącego w Drawsku Pom. wraz z Panem Michałem Walkiewiczem. Drużyna w ramach programu „Złota godzina”, który organizowany jest przez stowarzyszenie Żarek, zaprezentowała przedszkolakom jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy i poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Najbardziej interesującą częścią spotkania była praktyczna nauka przywracania akcji serca z użyciem fantomu. Każdy mógł spróbować, w jaki sposób robi się masaż serca. Okazało się, że nie jest to wcale takie łatwe.

   

 • "Jem zdrowo i kolorowo" - gazetka

  W ramach programu „Jem zdrowo i kolorowo” zorganizowano wystawę zdjęć, na których przedszkolaki prezentują swoje kulinarne umiejętności. Wszystkie zdjęcia wraz z przepisami zostaną zebrane w „Przedszkolną książkę kucharską”. Kolejnym etapem realizacji programu jest zorganizowanie przez dzieci wspólnie z rodzicami, „zielonego ogródka” w każdej grupie.

   

 • Wizyta w sklepie "Media Expert"

  12.03.2015

  12.03.2015r. pięciolatki z grupy Pani V. Daszkiewicz odwiedziły sklep Media Expert w ramach spotkań „Moi rodzice pracują”. W sklepie dzieci oprowadzała  Pani Marta, mama Kornelii, która zdradziła sekretne tajemnice dobrej sprzedaży oraz zaznajomiła je,  jak ułożony jest sprzęt elektryczny i do czego służy. Sympatycznym elementem wycieczki był mały gadżet, który otrzymał każdy uczestnik spotkania oraz pyszne cukierki od kierownika sklepu Pana Piotra .


   

    

 • Warsztaty "Ekologia i pogoda"

  11.03.2015

  W marcu kolejna odsłona Kino - Przedszkola. Dzieci z przedszkola wzięły udział w edukacyjnym projekcie filmowym i w warsztatach na temat „Ekologia i pogoda”. Dzieliły się swoimi wiadomościami na temat ekologii - jak szanować przyrodę oraz dlaczego jest to tak ważne dla środowiska w którym żyją oraz na temat zbliżającej się pory roku - wiosny.

 • Teatrzyk pt."O rybaku i złotej rybce"

  09.03.2015

  W poniedziałek 9 marca 2015 r. dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. "O rybaku i złotej rybce". Teatrzyk w wykonaniu dwóch aktorów występujących w roli rybaka, jego żony i złotej rybki prezentował strojne szaty i coraz bardziej wymyślne domostwa żony rybaka. Dzieci zobaczyły, jak uboga żona rybaka za sprawą złotej rybki stała się królową. Niestety jej chciwość zaszła tak daleko, że w końcu zarządała złotej rybki i jej podwałdnego królestwa. Na to rybka nie zgodziła się i wszystko wróciło do stanu początkowego. - stare kryto i rozwalająca się chata. Ucieszyło to i rybaka i jago żonę, która doceniła to co ma. Morał z bajki płynie taki, że chęć posiadania coraz większej ilości rzeczy wcale nie przynosi szczęścia. Warto więc cieszyć się z tego co się ma. Występ aktorów wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno wśród dzieci najstarszych, jak i najmłodszych, które żywo zareagowały na treść przekazaną w bajce. Przedszkolaki nagrodziły występ gromkimi brawami.

 • "Czarodziejski pokój z zabawkami" - spektakl muzyczny

  06.03.2015

  Dzisiejszy dzień 6 marzec rozpoczął się muzycznym koncertem pt." Czarodziejski pokój z zabawkami". Muzycy ze Szczecina z Pro Musica zareprezentowali dzieciom, zabierając je w krainę baśni , różne rodzaje głosów: żeński - alt, mezzospran, sopran oraz męski - bas, baryton i tenor.

 • Wycieczka do sklepu mablowego - poznajemy zawody

  27.02.2015

  28. 02. 2015r. grupa „Pszczółki” z wychowawczynią panią I. Sobczak odwiedziły salon meblowy „Duet”. Przedszkolaki miały możliwość zapoznania z zawodem sprzedawcy. Dzieci były zaskoczone wielkością sklepu i asortymentem znajdującym się w nim, bez problemu jednak nazywały poszczególne pomieszczenia rozpoznając je po znajdujących się w sklepie meblach. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję oraz za okazaną gościnność.

 • Czytanie bajek przez rodziców

  26.02.2015

  Dnia 26.02.2015r. grupę 5 latków P. Violetty Daszkiewicz odwiedził Pan Eryk Krasucki -  tato Michała. Przeczytał dzieciom opowiadanie pt. „Boję się” Małgorzaty Musierowicz ….. w ramach cyklu spotkań „Moja Bajka”.

 • Zapisy dzieci do Przedszkola na rok szkolny 2015-2016

  UWAGA!   RODZICE   PRZEDSZKOLAKÓW !!!

  W  DNIACH 16 LUTEGO- 20 MARCA 2015 ROKU

  PRZEDSZKOLE W DRAWSKU POMORSKIM

  ROZPOCZYNA

  ZAPISY DZIECI  NA ROK SZKOLNY 2015/2016

  • dla dzieci 3-4 letnich na 9 godzin dziennie z wyżywieniem ( odpłatnie)

  w Przedszkolu w Drawsku Pomorskim ,

  dla dzieci 5 letnich na 5 godzin dziennie bez wyżywienia ( nieodpłatnie).

  WNIOSKI O PRZYJĘCIE DZIECKA NALEŻY SKŁADAĆ

   W OBU BUDYNKACH PRZEDSZKOLNYCH

  UL. OBROŃCÓW WESTERPLATTE 49

  BOLESŁAWA CHROBREGO 4 A

  ( wnioski do pobrania na stronie internetowej i w przedszkolu od 10.02.2015r.)

  SERDECZNIE  ZAPRASZAMY!!!

 • Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

  15.01.2015

   „Dziś życzenia dla Babci i Dziadka

  składa dzieci gromadka”

   

  14, 15 i 16 stycznia 2015r. obchodziliśmy w naszym Przedszkolu „Dzień Babci i Dziadka”. Przedszkolaki z młodszych grup zaprezentowały program artystyczny, w którym znalazły się pięknie recytowane wiersze, piosenki oraz tańce. Natomiast starszaki przedstawiły „Jasełka”. Po występach, złożeniu życzeń i wręczeniu upominków goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień wypełniony miłością, uśmiechem i dumą. Na pewno długo pozostanie w pamięci wszystkich Dziadków.

 • "Bezpiecznie i zdrowo zimową porą"

  14.01.2015

  Dzisiaj 14 stycznia 2015r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań „Kino – Przedszkole”. Dzisiejsze spotkanie dotyczyło tematu: „Bezpiecznie i zdrowo zimową porą”. W zimową scenerię wprowadzili nas bohaterowie bajek: Mami Fatale, Bali.  Przedszkolaki odpowiadały na pytania związane z zimowymi zabawami na śniegu -  jak bezpiecznie się bawić w okrasie zimowym? oraz jak należy się ubierać zimową porą?.

   

   

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z udziałem przedszkolaków

  11.01.2015

   

  11.01.2015r.  – Jak co roku nasze Przedszkole przyłączyło się do Akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi wychowankowie (dzieci z dwóch grup 5 – latków) rozegrali mecz piłki nożnej, z którego wyszli zwycięsko. Udział w WOŚP był niesamowitym przeżyciem dla dzieci, ich rodziców oraz opiekunów z przedszkola. 

   

 • Bal karnawałowy w Przedszkolu

  08.01.2015

  „  NIECH ŻYJE BAL… ”

   

  W karnawale, w karnawale
  Dookoła wielkie bale,
  Gdy orkiestra pięknie gra,
  Dobry humor każdy ma!

  Bal maskowy, bal maskowy
  Jest naprawdę pomysłowy,
  Można przebrać się za jeża,
  Krasnoludka lub rycerza.
  Wszędzie sami przebierańcy,

  Zorro w czarnej masce tańczy,
  I Smerfetka razem z nim,
  Nie wiadomo kto jest kim...

   

   8 stycznia od rana w naszym przedszkolu rozbrzmiewała muzyka. Nowy rok w przedszkolu rozpoczęliśmy balem karnawałowym. Tego dnia dzieci, jak za sprawą czarodziejskiej różdżki zamieniły się w postacie z bajek i przedstawicieli różnych zawodów. Orkiestra przygrywała do tańca skoczne utwory znane dzieciom z przedszkola i telewizji w tym hity ubiegłego lata. Wodzirej balu zapraszał do zabaw tanecznych, prowadził dzieci w barwnym korowodzie, organizował konkursy. Upamiętnieniem balu były wspólne zdjęcia i fotografie w poszczególnych grupach. Na koniec balu każde dziecko otrzymało słodycze oraz piłkę do zabawy.

 • Jasełka w Przedszkolu

  17.12.2014

  „Z blaskiem pierwszej gwiazdki składamy życzenia.
  Niech się wszystkim spełnią najskrytsze marzenia.
  Niech mały Jezus wśród nas zagości,
  By nam nigdy nie brakło prawdziwej miłości.”

   

   

  W środę i czwartek, 17 - 18 grudnia odbyły się w naszym przedszkolu Jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci z grup 5 – latków pod kierunkiem Pani D.Gabler i Pani V. Daszkiewicz. Święta Bożego Narodzenia są, jak powszechnie wiadomo najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Starszaki  ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Uznaniem za piękne przedstawienia były gromkie brawa od zebranych gości. Wszystkim rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu strojów na Jasełka gorąco dziękujemy! Okres świąteczny jest okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi. Uczmy nasze dzieci nie tylko brać, ale przede wszystkim dawać innym radość i miłość, bo „miłość się mnoży, kiedy się ją dzieli”

   

 • Koncert Bożonarodzeniowy w Szkole Podstawowej w Drawsku Pomorskim

  16.12.2014

  Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. mjra H. Sucharskiego w Drawsku Pomorskim zaprosili nas na Koncert Bożonarodzeniowy, który odbył się 16.12.2014r. W programie były kolędy, pastorałki oraz  piosenki świąteczne. Na zakończenie programu usłyszeliśmy życzenia, aby zbliżające się święta Bożego Narodzenia wniosły w nasze życie radość i pokój, a domy ogrzał ciepły uśmiech i wzajemna życzliwość, a w oczach zabłysła najpiękniejsza z gwiazd- Gwiazda Betlejemska.

   

 • Kiermasz Bożonanodzeniowy w Przedszkolu

  15.12.2014

  Boże Narodzenie to wyjątkowy, nastrojowy czas. Za sprawą kilku świątecznych ozdób możemy sprawić, że święta będą magiczne, kolorowe a dom stanie się przytulny i radosny.
  W dniach 15 – 19.12.2014r. w naszym przedszkolu odbył się „Kiermasz Bożonarodzeniowy”. Ozdoby, które można było zakupić na kiermaszu były własnoręcznie wykonane przez dzieci, personel przedszkola a także przez rodziców. Zebrane na nim pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby grup. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

   

   

 • Dzień w Przedszkolu z Mikołajem

  05.12.2014

  5 grudnia  tradycyjnie wszystkie przedszkolaki wyruszyły do Parku Chopina w poszukiwaniu Mikołaja. Już z oddali wypatrzyły Mikołaja i wielce podekscytowani pobiegli zaprosić Go do przedszkola. Mikołaj na powitanie w parku obdarował dzieci cukierkami i wyruszył wraz z nimi do Przedszkola. W przedszkolu wysłuchał piosenek przygotowanych specjalnie dla niego, porozmawiał z dziećmi i wręczył  prezenty dla wszystkich grup przedszkolnych. Na koniec spotkania obiecał, że jeszcze raz odwiedzi dzieci w przedszkolu na balu karnawałowym.

   

   

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole w Drawsku Pomorskim
  ul. Obrońców Westerplatte 49
  78-500 Drawsko Pomorskie
  ul. Chrobrego 4a
  78-500 Drawsko Pomorskie
 • 94 3632723 - ul. Obr. Westerplatte 49
  94 3632277 - ul. Chrobrego 4a

Galeria zdjęć