Nawigacja

 • Wycieczka do laboratorium analitycznego

  25.06.2015

  Dnia 25.06.2015 roku grupa 4-latków P. Basi zwiedziła Laboratorium Analityczne w Drawsku Pomorskim. Dzieci obserwowały cały proces badań laboratoryjnych, oglądały próbki pobrane do badań przez mikroskop, a także dowiedziały się, jak ważna i cenna jest krew dla ludzkiego życia. Bardzo serdecznie dziękujemy Mamusi Maksa za zorganizowanie tej wycieczki.

 • Pożegnania nadszedł czas...

  18.06.2015

  18 czerwca w godzinach popołudniowych kolejna grupa dzieci pięcioletnich pożegnała przedszkole. Dzieci uczęszczały do przedszkola dwa lata, a ich wychowawczynią była Pani Dorota Gabler. Pięciolatki po raz ostatni wystąpiły w przedszkolnym programie artystycznym, na który zaprosiły pracowników przedszkola, władze miasta oraz rodziców. W słowach wierszy i piosenek podziękowały za opiekę i wychowanie na najniższym szczeblu edukacji oraz za mile spędzone lata przedszkolne. Emocjom nie było końca. Radość przeplatana ze smutkiem widoczne były na twarzach nie tylko dzieci, ale również rodziców i pań. Po częsci artystycznej pozostał czas na poczęstunek i zabawę.

  Naszym absolwentom, którzy od września rozpoczną edukację w klasie pierwszej szkoły podstawowej życzymy sukcesów na kolejnych szczeblach edukacji oraz radosnych wakacji.

 • Wycieczka do redakcji

  18.06.2015

  Dnia 18.06.2015 r. grupa 4-latków p. Barbary Kamińskiej odwiedziła Redakcję Głosu Drawska. Pan Krzysztof Bednarek opowiedział dzieciom, w jaki sposób powstaje artykuł w gazecie, pokazał wszystkie urządzenia potrzebne do tego, aby taki artykuł powsatł i znalazł się w gazecie. Marcelwykonał zdjęcie naszej grupy, które będzie zamieszczone w Głosie drawska w piątek 26.06.2015 r. Serdecznie dziękujemy Mamusi Szymona Hajdukiewicza za zorganizowanie tej wycieczki.

 • Wycieczka do Słowogrodu

  15.06.2015

  15.06 grupa Biedronki pani B. Kamińskiej i Pszczółki pani I. Sobczak pojechały na wycieczkę do Czaplinka do średniowiecznej osady Sławogród. Po przekroczeniu bramy i  przywitaniu się okrzykiem „ Sława” dzieci przeniosły się do świata naszych przodków. Przedszkolaki zwiedzając osadę poznały historię początków państwa polskiego, średniowieczne stroje i zbroje rycerskie oraz świątynię i kuźnię. Dzieci uczestniczyły w  „ zabawach plebejskich”: szukały ukrytego skarbu, strzelały z łuku, zdobywały twierdzę, grały w drewniane kręgle, uczyły się chodzić na szczudłach, przeciągały linę. Każdy uczestnik został uroczyście pasowany na rycerza i otrzymał pamiątkowy certyfikat.

 • Czas do szkoły

  08.06.2015

  Rok szkolny 2014/2015 dobiega końca i czas pożegnania murów Przedszkola w Drawsku Pomorskim nadszedł dla grupy pięciolatków Pani Violetty Daszkiewicz – Małych Piratów. 08.06.2015r. jak na absolwentów przystało, pięknie i godnie podziękowały wierszami i tańcami, za wysiłek włożony w ich edukację, całemu gronu pedagogicznemu. Słowami wykonanych piosenek wyraziły swoje pozytywne emocje związane z chwilami spędzonymi w przedszkolu. Dla wszystkich zebranych został przygotowany słodki poczęstunek.

 • Dzień Dziecka w Przedszkolu

  01.06.2015

  W ramach obchodów Dnia Dziecka w naszym przedszkolu, a świętowaliśmy w tym roku przez dwa dni. 01.06.2015r. były zorganizowane dla przedszkolaków liczne gry, zabawy i konkurencje sportowe. 03.06.2015r. wielkim powodzeniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie. Tego dnia nawet pogoda sprawiła prezent naszym wychowankom – słońca nie brakowało. W przedszkolu czekał na dzieci słodki poczęstunek, tańce i zabawy przy muzyce. Dzieci w tych dniach czuły ogromną frajdę, wszystkim dopisywały znakomite humory, takie dni jak te pamiętać będziemy długo……

   

 • WSZYSTKIM DZIECIOM- MAŁYM I DUŻYM

  01.06.2015 Bądź dzieckiem - jak najdłużej. Jak dziecko- baw się, śmiej . I kochaj - tak jak dziecko. I serce dziecka zawsze miej!
 • Przemarsz przedszkolaków do Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim

   

  27 maja 2015r. przedszkolaki wzięły u dział w marszu, ulicami naszego miasta Drawska Pomorskiego, zorganizowanym z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Dniem Weterana Misji Pokojowych ONZ. Wydarzenie to było połączone z Dniem Otwartym Starostwa Powiatowego. Dzieci na terenie Starostwa powitał Bóbr Podrawek – maskotka powiatu. Pracownicy Starostwa zaprosili dzieci na wycieczkę po siedzibie Starostwa i do spotkania z władzami samorządowymi Starostą Stanisławem Kuczyńskim oraz Wicestarostą Jackiem Kozłowskim. Na terenie Starostwa czekały na dzieci liczne atrakcje: malowanie buzi farbami, wata cukrowa, malowanie tatuaży na rękach.

   

 • Dni sportu w Przedszkolu

  25.05.2015

  W dniach od 25 - 29.05.2015r. dzieci wzięły udział w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Zawody sportowe zostały zorganizowane na terenie ogrodu przedszkolnego oraz w przedszkolu. Działania te miały na celu aktywizację ruchową możliwie jak największej liczby dzieci.

 • Festyn Rodzinny w Przedszkolu w Drawsku Pomorskim

  25.05.2015

  23 maja 2015 roku na terenie przedszkolnego placu zabaw w godzinach przedpołudniowych odbył się drugi już w naszym przedszkolu festyn rodzinny. Festyn zorganizowany był w ramach programu działań profilaktycznych – „Chodź, pomaluj mój świat” i przeprowadzony został we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drawsku Pomorskim.Organizatorami imprezy  plenerowej byli pracownicy przedszkola przy współpracy z rodzicami. Uczestnikami festynu  były przedszkolaki wraz z rodzicami, rodzeństwem oraz dziadkami.  Imprezę rozpoczęła pani dyrektor Lidia Sawka, która powitała uczestników  i zaprosiła wszystkich do udziału w konkurencjach sportowych, loterii fantowej oraz  wspólnego grillowania.   Na początek zadaniem dzieci było odszukanie ukrytych na placu zabaw “skarbów”, które po odnalezieniu stawały się ich własnością. Następnie dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w wewnątrzgrupowych  konkurencjach sportowych. Rywalizacja przebiegała na płaszczyźnie dziecko-rodzic lub w parach dziecko  z rodzicem przeciwko innej parze. Rodziny wzięły udział w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, marsz z woreczkiem na głowie, wyścig dziecka z rodzicem przy związanych nogach , slalom, w którym  dziecko prowadziło swojego rodzicaz zawiązanymi oczami, składanie czapeczki z gazety, wyścig z piłeczką pinpongową. Wszystkie dzieci nagrodzone zostały medalami oraz słodyczami. Kolejnym etapem festynu był udział w loterii fantowej. Za symboliczne dwa złote dzieci losowały karteczkę z numerkiem, do którego przyporządkowany był fant, np. pluszak , gazetka, piłka, długopis, pojemnik na kanapki itp. Loteria cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że wszystkie fanty “ zeszły” jak świeże bułeczki. Za symboliczną złotówkę można było kupić kawałek pysznego ciasta. Ciasta na festyn upiekli chętni rodzice. Dochód ze sprzedaży losów oraz ciast przeznaczony zostanie na zakup kącików majsterkowicza dla przedszkolaków. Innymi atrakcjami festynu były pieczone na grillu kiełbaski oraz wata cukrowa.     Pracownicy przedszkola serdecznie dziękują rodzicom za liczne przybycie, pomoc w organizacji festynu rodzinnego, mile spędzony czas i dobrą zabawę. Mamy nadzieję, że z państwa pomocą uda nam się za rok zorganizować kolejną imprezę plenerową.

   

 • Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego

  13.05.2015

  13.05 czterolatki p. B. Kamińskiej i p. I. Sobczak uczestniczyły w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego Państwa Zuzanny i Stanisława Sikora w  Stawnie. Dzieci zwiedziły mini osadę „Sioło” składającą się z trzech domków tematycznych, w których przedstawione są różne rodzaje rękodzieła – ceramika, sianoploty, tkactwo. W każdym z domków nasz przewodnik Pan Stanisław opowiedział historię związaną z danym rękodziełem oraz zaprezentował różne przedmioty- kołowrotek, krosno tkackie, koła garncarskie, żelazka na duszę i  jeszcze wiele innych. Przedszkolaki zafascynowane były pokazem wytwarzania papieru czerpanego z siana. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach rękodzieła prowadzonych przez Panią Zuzannę. Samodzielnie wykonywały różne przedmioty z surowców naturalnych.

  Serdecznie dziękujemy Państwu Zuzannie i Stanisławowi Sikora za zaproszenie do swojego gospodarstwa!

 • Piraci z wizytą w Straży Pożarnej

  11.05.2015

  W ramach programu „Poznajemy zawody” pięciolatki z grupy Pani Violetty Daszkiewicz 11.maja 2015r. wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim. Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie przywitali Panowie strażacy, którzy chętnie oprowadzali i zapoznali naszych podopiecznych ze swoją pracą. Dzięki wizycie przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy. Największą atrakcją było wzniesienie się w górę na drabinie strażackiej, co wzbudziło mnóstwo emocji. Wracając do przedszkola, opowiadały z zachwytem swoje „strażackie przeżycia”.

 • Spektakl muzyczny - tańce ludowe

  08.05.2015

  Kolejne spotkanie muzyczne w wykonaniu muzyków z Agencji Artystycznej Pro Musica odbyło się 8. maja 2015r.Tym razem dzieci poznały polskie tańce ludowe (Krakowiaka, Kujawiaka, Oberka, Poloneza) oraz stroje i instrumenty muzyczne charakterystyczne dla danego rodzaju tańca.

   

 • Wizyta w piekarni Państwa Iwony i Kazimierza Pokutyńskich

  08.05.2015

  W piątek 8. maja pięciolatki z grupy Pani Violetty Daszkiewicz zapukały do drzwi Piekarni Państwa Iwony i Kazimierza Pokutyńskich. Na dzieci czekały same niespodzianki wraz z słodkim poczęstunkiem. Dzieci miały możliwość poznania pomieszczeń, w których stały „dziwne” maszyny do wyrabiania ciast, a także obserwowały pracę zatrudnionych osób. Odwiedziny w piekarni dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i wzbogaciły o nowe doświadczenia. Przedszkolaki podziękowały pracownikom za dzień pełen wrażeń i pyszne pączusie.

 • Wizyta Piratów w Szkole Podstawowej w Drawsku Pomorskim

  28.05.2015

  W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową w Drawsku Pomorskim w dniu 28. kwietnia 2015r. dzieci z grupy „Małych piratów” (pięciolatki) zwiedziły budynek szkoły, niektóre z nich po raz pierwszy. Było to dla nich nie lada przeżycie – długie korytarze, hałas, dużo dzieci. Był to początkowy element zapoznawania 5 – latków ze Szkołą Podstawową.
  05. maja 2015r. dzieci wzięły udział w wspólnej lekcji z klasą 1”h”. Przedszkolaki zostały bardzo miło przyjęte przez uczniów i zostały zaproszone do wykonania prac plastycznych na temat „Wiosna wokół nas” różnymi technikami plastycznymi. Przedszkolaki wraz z Panią Violettą bardzo dziękują Pani Magdzie, wychowawczyni klasy 1”h”, za miłe spotkanie.

 • Wycieczka Biedronek do Straży Pożarnej

  07.05.2015

  W dniu 07.05.2015r. 4-latki p. B. Kamińskiej odwiedziły strażaków w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim. Miały okazję uczestniczyć w próbnym alarmie oraz w polewaniu wodą ze strażackiej sikawki. Dużą frajdę sprawił dzieciom przemarsz przez zadymiony namiot. Serdecznie dziękujemy Tatusiowi Gracjana Dębowskiego za zorganizowanie tej wycieczki.

 • Wycieczka do Jednostki Wojskowej w Olesznie

  06.05.2015

  06.05.2015 r. dwie grupy 4 - latków P. B. Kamińskiej i P. I. Sobczak oraz 5-latki P. D. Gabler skorzystały z zaproszenia do Jednostki Wojskowej w Olesznie. Dzieci obejrzały sprzęt wojskowy armii polskiej, francuskiej i amerykańskiej. Dzięki uprzejmości żołnierzy przedszkolaki mogły obejrzeć wozy bojowe od środka. Atrakcją było malowanie twarzy przez amerykańskich żołnierzy. Po chwilach pełnych atrakcji wszyscy zjedli przepyszną grochówkę.

  Sedrecznie dziękujemy P. T. Pietrasik i P. E. Milewskiej za pomoc w zorganizowaniu wycieczki. Dziękujemy!

 • Konkurs plastyczny w Przedszkolu - "Czyste powietrze wokół nas"

  W ramach programu „Czyste powietrze wokół nas” w Przedszkolu odbył się konkurs plastyczny, zorganizowany dla dzieci i rodziców, pod tym samym hasłem. Z licznych prac zostały wyłonione trzy miejsca pierwsze: Oliwia Malec, Michał Wujków, Szymon Hajdukiewicz  oraz cztery wyróżnienia: Mateusz Aksiuczyc, Blanka Gałan, Urszula Daciów – Grabicka, Zofia Miazga. Reszta uczestników otrzymała nagrody pocieszenia.

   

   

 • Wizyta w Biurze Rachunkowym - poznajemy zawody

  24.04. grupa 4- latków z wychowawcą Panią Iwoną Sobczak odwiedziła biuro rachunkowe „Mat- Mat” Makowska& Matusiak  przy ulicy Kupieckiej. Dzieci obejrzały wyposażenie biura oraz dowiedziały się, kto i dlaczego  może skorzystać z usług pań księgowych.  Przedszkolaki dziękując za wizytę wręczyły Paniom kwiatki i laurkę.

   Bardzo serdecznie dziękujemy  rodzicom Michałka Sarzały za pomoc w organizacji wycieczki, a  Paniom z biura za pyszne słodkości.

   

 • "Czyste powietrze wokół nas"

  22.04.2015

  Dnia 22.04.20015 r. dzieci z Przedszkola w Drawsku Pomorskim uczestniczyły w przemarszu ulicami naszego miasta w ramach programu „Czyste powietrze wokół nas”. Przedszkolaki dumnie maszerowały z barwnymi transparentami i obrazkami głoszącymi hasła proekologiczne i antynikotynowe.

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole w Drawsku Pomorskim
  ul. Obrońców Westerplatte 49
  78-500 Drawsko Pomorskie
  ul. Chrobrego 4a
  78-500 Drawsko Pomorskie
 • 94 3632723 - ul. Obr. Westerplatte 49
  94 3632277 - ul. Chrobrego 4a

Galeria zdjęć