Nawigacja

 • Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2016/2017

  04.02.2016

 • Święto Babci i Dziadka w Przedszkolu

  ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

  Niechaj dziadzio z babciunią

  Tak nam długo żyją,

  Póki komar i mucha

  Morza nie wypiją.

  A ty mucho, ty komarze

  Pijcie wodę powoli,

  Aż się babcia i dziadek

  Nażyją do woli.

   

  Takie i inne  życzenia składały wnuczęta swoim babciom i dziadkom na uroczystościach  przedszkolnych z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbyły się w poszczególnych grupach w dniach od 20-22 stycznia. Jak co roku seniorzy licznie przybyli na tę uroczystość, by wysłuchać i zobaczyć, co też przygotowały dla nich ich wnuczęta. Dzieci zaprezentowały swoim kochanym babciom i dziadkom piękne wiersze, życzenia, piosenki i tańce. Po występach dzieci wręczyły upominki i w miłej atmosferze wszyscy zasiedli do poczęstunku.

 • W karnawale, w karnawale

  14.01.2016

     Bal w naszym przedszkolu to coroczna tradycja. W tym roku odbył się 14 stycznia. Tuż  po śniadaniu przedszkolaki zjawiły się na parkiecie, by uczestniczyć w tym hucznym wydarzeniu. Różnokolorowe  stroje dzieci mieniły się i połyskiwały w tańcu. Słowa piosenki  „wywijam śmiało ciało”, były mottem tego dnia. Do tańca przygrywała dzieciom orkiestra. Panowie śpiewali  i grali nie tylko utwory z dziecięcego repertuaru, ale również te znane wszystkim z radia i telewizji. W trakcie trwania balu dzieci brały udział w konkursach tańca, za co otrzymały nagrody w postaci słodyczy. Dodatkowo każda grupa dzieci upamiętniła ten szczególny dzień  zdjęciem grupowym i indywidualnym.

  Ostatnią, ale bardzo miłą niespodzianką tego szalonego dnia  były zabawki zakupione przez Radę Rodziców  dla każdego dziecka

 • " W siedemdziesiąt dni dookoła bajek"

  12.01.2016

  12 stycznia przyjechali do naszego przedszkola aktorzy teatru „TAK ” . Tym  razem  przybyli ze sztuką pt: „W siedem dni dookoła bajek”. Główną postacią spektaklu był smok, który każdego dnia odwiedzał inną bajkę  i nawiązywał przyjaźnie z jej bohaterami.

  Przedszkolaki przy okazji oglądania teatrzyku poznały  nazwy dni tygodnia w języku angielskim oraz wysłuchały wierszy z literatury dziecięcej autorstwa Jana Brzechwy.

   

 • Przedszkolaki w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

  „ Przedszkolaki pomagają,

  bo dobre serduszka mają….

  10.01 nasze przedszkolaki po raz kolejny zagrały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dzieci z grupy Biedronki pani B. Kamińskiej i z grupy Pszczółki pani I. Sobczak na Hali Sportowej przy drawskim gimnazjum  rozegrały mecze piłki nożnej. Walka była zacięta, a dzieci wykazały się znakomitą kondycją i ogromną wolą walki. Między kolejnymi występami i licytacjami starszaki miały okazję, aby ponownie się zaprezentować na parkiecie, tym razem śpiewając piosenkę o zimowych zabawach. Występy przedszkolaków nagrodzono gromkimi brawami oraz słodką niespodzianką. Dzięki takim wydarzeniom uświadamiamy najmłodszym, że okazywanie pomocy innym jest niezwykle istotne, bowiem niewielkie rzeczy mogą znaczyć dla kogoś  bardzo wiele.

   

 • Jasełka w Przedszkolu

  08.01 to wyjątkowy dzień w grupach starszaków pani I. Sobczak i B. Kamińskiej. Tego dnia przyszli do nas rodzice, aby obejrzeć Jasełka. Mali aktorzy – Maryja, Józef, Trzej Królowie, Pastuszkowie, Anioły, Gwiazdki, Dzieci z darami- pięknie przebrani przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Piękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat, a jasełka wprawiły zgromadzonych  rodziców w zachwyt, każdy z nich z dumą i łezką wzruszenia patrzył na swoje pociechy. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem- pierniczkami, które przygotowali rodzice.


  Drodzy rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w przygotowaniach.

   

 • Pieczenie ciasteczek w Powiatowym Dziennym Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim

  07.12.2015

  07.12.15 r. dzieci z grupy Biedronki i Pszczółki wraz ze swoimi paniami po raz kolejny skorzystały z zaproszenia pracowników Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy w  Drawsku Pom. Przedszkolaki miały okazję wcielić się w cukierników. Z wcześniej przygotowanego ciasta - które same rozwałkowywały- wykrawały różne kształty dzięki niezliczonej ilości foremek: gwiazdki, bałwanki, dzwoneczki, serca, choinki. Pełne blaszki gotowych do upieczenia ciasteczek trafiły do piekarnika. Kolejnym etapem naszych warsztatów było ozdabianie pierniczków. Najpierw dzieci samodzielnie, pod czujnym okiem pań, przygotowały lukier w  kilku kolorach. Następnie z pełnym zapałem przystąpiły do dekorowania pierniczków oczywiście lukrem, kolorowymi koralikami i posypkami. Radości nie było końca, no bo jak nie skosztować słodkiego lukru zanim trafi na pierniczki. Na zakończenie warsztatów przystąpiliśmy do degustacji – mniam, pyszności, palce lizać ! Wspaniały aromat pierników wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

   Serdeczne podziękowania dla pracowników Dziennego Domu Samopomocy za możliwość skorzystania z warsztatów.

 • Spotkanie dzieci z Mikołajem

  04.12.2015

       Piątek 4 grudnia był niezwykle ekscytującym dniem dla wszystkich przedszkolaków bowiem w Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Drawsku Pomorskim zorganizowane zostało spotkanie ze Świętym Mikołajem. Na imprezę mikołajkową zaproszone zostały przedszkolaki z całej gminy Drawsko Pomorskie. 

  Hala gimnazjum powitała dzieci zimowo-świąteczną scenerią. Zaczęło się od przedstawienia pt. "Królowa Śniegu”. Wystawili je aktorzy teatru z Ośrodka Rehabilitacyno- Edukacyjno- Wychowawczego w Gudowie. Ci sami animatorzy porwali również dzieci do zabawy w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja. Kiedy przybył radości dzieci nie było końca. Dzieci tańczyły i śpiewały dla  Mikołaja, a on przyniósł  prezenty dla wszystkich przedszkolaków. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem każdej grupy wiekowej ze Świętym Mikołajem.

   

 • Poznajemy pracę marynarza

      W ramach przedszkolnych spotkań z ciekawymi ludźmi gościliśmy w naszej placówce pana Marcina Żukowskiego, który jest kapitanem marynarki. Pan Marcin opowiedział o swojej ciekawej, ale jednocześnie niebezpiecznej pracy.

  Na podstawie przygotowanej prezentacji i filmu zapoznał dzieci z rodzajami statków, pracownikami statku i obowiązkami jakie wykonują oraz urządzeniami, które służą do nawigacji i sterowania statkiem. Na koniec zadał dzieciom kilka pytań odnośnie swojej pracy, a w nagrodę za prawidłową odpowiedź i uważne słuchanie wręczył dzieciom nagrody.

 • Czytanie bajek przez rodziców w grupie Biedronki

  01.12.2015

  01.012.2015 r. do grupy Biedronek przyszła Mamusia Szymona Mroza - P. Małgosia. Przeczytała krótkie wierszyki, rymowanki i bajkę pt." Władca wód". Dziękujemy za miłą wizytę.

 • Andrzejki w Przedszkolu

  27.11.2015

  W przedszkolu andrzejki,

  zabawy to czas, niech magia i czary królują  wśród nas.

  27 października przedszkolaki uczestniczyły w obrzędzie andrzejkowym. W każdej grupie panie przygotowały dla dzieci wróżby i zabawy taneczne. Dodatkową atrakcją tego dnia było widowisko słowno-muzyczne przygotowane przez panią Monikę Szewczuk-Kaziszyn, Elżbietę Czerwińską i Patrycję Kostrzewę. Nauczycielki przebrane za czarownice wróżyły dzieciom, zapraszały do wspólnych zabaw przy muzyce, śpiewały piosenki. Wszystko to odbyło się w magicznej scenerii nastrojonej blaskiem świec.

  To był radosny dzień wypełniony tańcem i zabawą.

 • Dzień Pluszowego Misia

   

  Kto jest dzieci przyjacielem?

  Mały  miś.

  Kto tajemnic zna tak wiele?

  Mały miś.

  Miś choć mały, choć nieśmiały,

  wielkie serce w sobie ma.

  Pocieszyciel doskonały.

  Każdy misia swego ma.

   

  25 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Odbyły się zajęcia  z udziałem misiów. Dzieci opowiadały o nich, rysowały, malowały,  porównywały ich wygląd, segregowały ze względu na kolor, wielkość. W dzieciństwie każdy z nas miał swojego ulubionego misia, który przynosił ukojenie w trudnych chwilach.

 • Czytanie wierszyków w grupie Pszczółek

  25.11.2015

  25. 11. 2015 r. grupę  Pszczółek p. I. Sobczak odwiedziła mama Mikołaja, która przeczytała dzieciom rymowane wierszyki o abecadle oraz zagadki dotyczące różnych zawodów. Dzieci  z zaciekawieniem słuchały wierszyków oraz bezbłędnie rozwiązały wszystkie zagadki. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały cukierki, które przyniosła mama Mikołaja.

  Serdecznie dziękujemy.

 • Czytanie bajek Pt." Trzy świnki" i " Złomek i uiporne światło"

  19.11.2015

  W dniu 19.11.2015 r. grupę Biedronek odwiedził Tatuś Aleksa - P. Artur Hernik. Przygotował i przeczytał dzieciom dwie bajki - " Trzy świnki" i "Złomek i upiorne światło". Na zakończenie wizyty P. Artur poczęstował wszystkich słodyczami. Serdecznie dziękujemy!

 • Przygody Łatka Puchatka

  17.11.2015

  We wtorek 17 listopada ponownie nasze przedszkole odwiedzili aktorzy teatru „Tak” z Myślenic. Przyjechali do nas ze sztuką pt:
  „ Przygody Łatka Puchatka ”. Bohaterem spektaklu był sympatyczny piesek Łatek, który opowiedział przedszkolakom o swoich przygodach i zabawnych przyjaciołach z wiejskiego podwórka.

  Dzieci w trakcie oglądania teatrzyku poznały angielskie  nazwy zwierząt mieszkających na farmie.

 • Poznajemy przyrodę - Ptaki w Przedszkolu

  13.11.2015

  Skrzydlaci goście w przedszkolu

   

  13 listopada nasze przedszkole odwiedzili nietypowi goście. Puchacz – Puszek, sowa płomykówka, jastrząb Harrisa i sokół białozór wraz  ze swoimi opiekunami p. Markiem i p. Zbyszkiem ze Szczecinka zaprezentowali niezwykły pokaz.

  Podczas prelekcji dzieci mogły obejrzeć ptaki na żywo, poznać ich budowę, zachowania i zasady ochrony tych gatunków. Pan Marek podkreślił rolę ptaków w przyrodzie, chwalił ich wzrok i szybkość. Dzieci brały aktywny udział w prezentacji, zadawały liczne pytania. Największą atrakcją dla przedszkolaków była możliwość pogłaskania sowy płomykówki. Ogromne wrażenie na wszystkich obecnych zrobił również jastrząb – „ochroniarz” przybyły prosto z lotniska! Dzieci oglądały jego skrzydła i pióra, podziwiały imponujące szpony, mogły nawet śledzić jego lot.

  Ta wizyta to bardzo cenne doświadczenie. Niezapomniana okazja do zbliżenia się dzieci do świata dzikich zwierząt - prawdziwa lekcja wrażliwego postrzegania przyrody.

 • Święto Niepodległości w Przedszkolu

  10.11.2015

  „Dzisiaj wielka jest rocznica

  Jedenasty listopada

  Tym, co zmarli za Ojczyznę

  Hołd wdzięczności Polska składa”.

  Tymi słowami 10.11.2015r. najstarsi przedszkolacy rozpoczęli uroczystą akademię z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, akademię poświęconą wolności i Ojczyźnie. Przed zaproszonymi gośćmi dzieci zaprezentowały montaż słowno- muzyczny, w którym przypomniały dawne lata walki o niepodległość, tragiczne chwile niewoli zaborczej i uczciły pamięć bohaterów. Starszaki zaprezentowały się też w tańcu narodowym- polonezie i ludowym – krakowiaku. Akademię zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem pieśni patriotycznej „ O mój rozmarynie…”. Nad całością czuwały panie I. Sobczak i  B. Kamińska.

   

 • Czytanie bajek pt." Dziewczynka z zapałkami" i " Królowa Śniegu"

  W grupie Biedronek znów pojawiła się mama, która pięknie przeczytała dzieciom dwie bajki- była to mama Szymona Hajdukiewicza. Tym razem dzieci usłyszały wzruszającą opowieść- " Dziewczynka z zapałkami " oraz obszerny fragment bajki " Królowa Śniegu". Serdecznie dziękujemy za piękne czytanie.

   

   

 • Jesienne sprzątanie na placu zabaw

  Jesienna słoneczna pogoda zachęca do drobnych prac porządkowych na terenie ogrodu przedszkolnego. Grupa 5- latków

  ( Biedronki) z ochotą grabiły opadłe liście, aby potem można było bezpiecznie biegać i korzystać z pięknej pogody. 

 • Cztanie bajek przez rodziców - bajka pt. "Ołowiany żołnierzyk"

  27.10.2015r. ponownie w grupie 5- latków p. Basi K. odbyło się czytanie bajek w ramach akcji " Cała Polska czyta dzieciom". Tym razem Biedronki odwiedziła mamusia Huberta Pietrasika- p. Kasia, która przeczytała bajkę "Ołowiany Żołnierzyk". Dzieci słuchały z zainteresowaniem a potem otrzymały od p.Kasi słodkie upominki. Serdecznie dziękujemy.   

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole w Drawsku Pomorskim
  ul. Obrońców Westerplatte 49
  78-500 Drawsko Pomorskie
  ul. Chrobrego 4a
  78-500 Drawsko Pomorskie
 • 94 3632723 - ul. Obr. Westerplatte 49
  94 3632277 - ul. Chrobrego 4a

Galeria zdjęć