Nawigacja

 • Zajęcia z grą edukacyjną "Ekologia"

  01.10.2015

  Dnia 01.10.2015 r. w grupach 5-latków pojawili się goście - pracownicy Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim. Przynieśli ze sobą ogromną planszę do gry edukacyjnej- "Ekologia". Wszystkie dzieci wzięły udział w grze i zdobyły drobne nagrody.

 • Wycieczka do lasu

  22.09.2015

  22.09 grupa 4- latków z panią S. Budzyńską oraz dwie grupy starszaków z panią I. Sobczak  i  B.  Kamińską uczestniczyły w wycieczce do lasu. Wycieczkę rozpoczęliśmy w Jankowie. Przed zabytkowym spichlerzem przywitały nas panie Kasia i Karolina- pracownice nadleśnictwa w Drawsku Pomorskim. Dzieci po przypomnieniu zasad zachowania w lesie wyruszyły trasą ścieżki przyrodniczej wzbogacając swoją wiedzę o bogactwie otaczającej przyrody. Przechadzaliśmy się po lesie obserwując naturalny ekosystem świata roślin i   zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością gatunków drzew i zwierząt występujących w naszych lasach, największe zaciekawienie wzbudził Witek- pomnik przyrody, ogromny buk. Wycieczka  była  dobrą okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u naszych wychowanków. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał upominek. Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa w Drawsku Pomorskim.

 • TEATRZYK PT."O PCHLE, CO MANIER NIE MIAŁA"

  08.09.2015

  „ O PCHLE, CO MANIER NIE MIAŁA”

       Nowy rok szkolny zapoczątkował  spotkaniem  przedszkolaków ze sztuką. We wtorek 8 września dzieci obejrzały teatrzyk w wykonaniu aktorów Teatru „TAK” z Myślenic. Jak sam tytuł wskazuje, bohaterką spektaklu była pchła imieniem Szachrajka, która charakteryzowała się  brakiem kultury i  dobrych manier. Pchła zapominała o podstawowych zwrotach grzecznościowych, takich jak: proszę, dziękuję, przepraszam. Poza tym była arogancka i nieuczciwa wobec innych. Za swoje naganne zachowanie musiała stanąć przed sądem i postanowić poprawę.

      Spektakl był niezwykle humorystyczny i zawierał treści wychowawczo-edukacyjne. W trakcie oglądania teatrzyku dzieci uczyły się słów w języku angielskim.

 • Warsztaty kulinarne

  14.09.2015

  14.09.2015 r. pięciolatki z grupy Pszczółki z wychowawcą panią I. Sobczak skorzystały z zaproszenia kierownictwa Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim i uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Głównym celem warsztatów była promocja zdrowego odżywiania oraz integracja najmłodszych ze społecznością Domu Samopomocy. Warsztaty składały się z dwóch części. Najpierw przedszkolaki wysłuchały bardzo ciekawej prelekcji pani dietetyk na temat wartości odżywczych warzyw i owoców oraz zasad zdrowego odżywiania. Druga część warsztatów miała charakter praktyczny. Dzieci podzielone na grupy przygotowywały sałatkę owocową, sałatkę warzywną, szaszłyki owocowe  a także sok jabłkowo- marchwiowy. Przedszkolakom chętnie pomagały panie terapeutki oraz wychowankowie, chociaż trzeba przyznać, że dzieci bardzo dobrze sobie radziły. Na koniec wszyscy przystąpili do degustacji. Te zajęcia kulinarne to nie tylko połączenie przyjemnego z pożytecznym, ale też fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Wszystkim serdecznie dziękujemy !

   

 • Lekcja partiotyzmu

  01.09.2015

  Dziś 01.09.2015 dwie grupy starszaków z naszego przedszkola wraz z Panią  Dyrektor, Panią I. Sobczak oraz Panią B. Kamińską uczestniczyły w uroczystych obchodach 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przedszkolaki po przejściu na cmentarz wojskowy i   wysłuchaniu Hymnu Państwowego zapaliły znicze pod pomnikiem Ku Czci Poległych Żołnierzy. To była piękna lekcja patriotyzmu.

 • Witamy w Przedszkolu !!!

  01.09.2015

  Skończyły się wakacje,

  opadną liście z drzew,

  opustoszały plaże

  i ucichł ptaków śpiew.

  Marzenia o przygodach

  zasną głębokim snem.

  Spotkaliśmy się przed Przedszkolem

  w ten zwykły dzień.

  Dzień dobry, Przedszkole ! Jesteśmy,

  choć wiatr po liściach szeleści,

  choć lato jeszcze nie zgasło

  i słońce - ogromne hasło.

  Nie żal nam lipca i słońca,

  wakacyjnego gorąca,

  leniwego nieba nad głową

  i wiatru, co polem powiał.

   

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole w Drawsku Pomorskim
  ul. Obrońców Westerplatte 49
  78-500 Drawsko Pomorskie
  ul. Chrobrego 4a
  78-500 Drawsko Pomorskie
 • 94 3632723 - ul. Obr. Westerplatte 49
  94 3632277 - ul. Chrobrego 4a

Galeria zdjęć