CHARAKTERYSTYKA    PRZEDSZKOLA W  DRAWSKU  POMORSKIM

ul. Obr. Westerplatte 49

78 – 500 Drawsko Pomorskie

Przedszkole w Drawsku Pomorskim mieści się w dwóch budynkach:

• przy ul. Obr. Westerplatte 49 (siedziba główna)
          • przy ul. B. Chrobrego 4A.

Do placówki przy ul. Obr. Westerplatte 49  uczęszczają dzieci w wieku od 3-5 lat. Wszystkie grupy ( 5 ) objęte są opieką  9,5 godzinną dziennie z  wyżywieniem. Pobyt w tych grupach jest odpłatny.

Do placówki przy ul. B. Chrobrego 4A   uczęszczają dzieci w wieku od 3-5 lat. Wszystkie grupy ( 5 ) objęte są opieką  9,5 godzinną dziennie z  wyżywieniem. Pobyt w tych grupach jest odpłatny.

Oba budynki przedszkolne są typową zabudową, cały czas modernizowaną do potrzeb dzieci.  Budynki otoczone są ogrodem przedszkolnym, gdzie  dzieci mogą się bezpiecznie i  spokojnie bawić na placach zabaw wśród otoczenia zieleni.

Dużą wagę przywiązujemy do estetycznego wystroju wnętrza pomieszczeń oraz otoczenia placówki. Sale zajęć są przestronne, widne z pełnym węzłem sanitarnym,  wyposażone we wszelkie potrzebne pomoce dydaktyczne, w salach znajdują się  meble, zabawki dostosowane do wieku i możliwości rozwojowych dzieci , kąciki zabaw, sprzęt radiofoniczny, instrumenty muzyczne.

Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny, radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom. Traktujemy   każde  dziecko  indywidualnie  i podmiotowo. Sprawiamy, że czują się one kochane, akceptowane i szczęśliwe. Pomagamy dzieciom radzić sobie z problemami emocjonalnymi, motywacyjnymi i poznawczymi, uczymy dzieci optymizmu, wiary i zaufania we własne siły oraz otwartości na potrzeby innych, kształtujemy umiejętności koncentracji na zadaniach, wdrażamy do wytrwałości, samodzielności i odpowiedzialności.

W przedszkolu pracuje łącznie 46 pracowników, w tym 21 nauczycieli i 25 pracowników administracji i obsługi.

Kadra pedagogiczna przedszkola posiada wysokie  kwalifikacje i kompetencje.

KADRA PEDAGOGICZNA PRZEDSZKOLA

mgr Lidia  Sawka – dyrektor przedszkola

mgr Teresa Paluch –wicedyrektor przedszkola

mgr Anna  Bajowska

mgr Anna Brumer

mgr Sylwia Budzyńska

mgr Violetta Daszkiewicz

mgr Paulina Dorociak

mgr Dorota  Gabler

mgr Karolina Kasperowicz

mgr Patrycja Kostrzewa

mgr Irena Krupińska - Kwaśna

mgr Małgorzata Ławecka

mgr Paulina Staniecka

mgr Iwona Sobczak

Grażyna Szczęch

mgr Monika Szewczuk- Kaziszyn

mgr Karolina Szlesińska

mgr Katarzyna  Wilk

Zatrudniamy także specjalistów do prowadzenia zajęć   :

mgr Anna Krakos - nauczyciel języka angielskiego

mgr Agata Romańska-  n-l religii

mgr Anna Bajowska, Monika Szewczuk-Kaziszyn - nauczyciel rytmiki

mgr Karolina Szlesińska- logopeda

mgr Agata Podgórna-pedagog specjalny

mgr Monika Wytracz- psycholog

Każdy kolejny miesiąc to spotkanie dzieci z teatrem lub koncert muzyczny,  w którym aktywnie uczestniczą wszystkie dzieci.

Ponadto dzieci biorą udział w różnorodnych konkursach, plastycznych, recytatorskich, muzycznych, przeglądach artystycznych, itp., które są organizowane na terenie miasta, gminy i powiatu.

Planowanie pracy wychowawczo – dydaktycznej odbywa się  zgodnie z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego i w oparciu o programy edukacji przedszkolnej wybrane przez nauczycielki  i zatwierdzone przez radę pedagogiczną.

Przedszkole zapewnia dzieciom możliwość wszechstronnego rozwoju, wspiera rozwój indywidualnych zainteresowań i zdolności. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych: religia, rytmika, zajęcia z logopedą. Przedszkole pełni również funkcję doradczą i wspierającą wobec rodziców. Absolwenci naszego przedszkola są bardzo  dobrze przygotowani do podjęcia nauki  w szkole. Potwierdzają to nauczyciele klas I i rodzice.

W realizację naszej misji zaangażowany jest cały personel przedszkola oraz rodzice , a efektem naszej wspólnej pracy jest przedszkole przyjazne i bezpieczne .

OSIĄGNIĘCIA PRZEDSZKOLA :

• wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna,
          • własne programy autorskie,
          • systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych i doskonalenie się nauczycieli,
          • udział dzieci w konkursach i przeglądach artystycznych ,
          • bardzo dobre przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole,
          • duże zaangażowanie rodziców w prace na rzecz przedszkola,
          • estetyka pomieszczeń przedszkola,
          • systematyczna poprawa stanu obiektów i placów zabaw dla dzieci.
          • doposażanie przedszkola w pomoce , zabawki i sprzęt gospodarczy.