Kochani Rodzice! Na pewno po Świętach macie w domu nadmiar jajek, proponujemy zatem wykonać wspólnie z dziećmi kilka ciekawych eksperymentów, do których będą właśnie potrzebne jajka. Wesołej zabawy.
( Grupa Kreatywny Pedagog- Marta Lewko)
Kochani Rodzice! Na pewno po Świętach macie w domu nadmiar jajek, proponujemy zatem wykonać wspólnie z dziećmi kilka ciekawych eksperymentów, do których będą właśnie potrzebne jajka. Wesołej zabawy.
( Grupa Kreatywny Pedagog- Marta Lewko)
PROPOZYCJE ZABAW DLA DZIECI 5-LETNICH na podstawie projektu „Przedszkole Misiowej Mamy” - w najbliższym tygodniu realizujemy moduł "Mali Przedsiębiorcy".
Zestaw zabaw na wtorek :
Przedsiębiorczość? Ależ oczywiście! Przedsiębiorczy przedszkolak to dziecko samodzielne w każdej dziedzinie, umiejące podejmować decyzje, kreatywne i zdobywające wiedzę na temat racjonalnego gospodarowania pieniędzmi. Mały Miś pomoże dzieciom zdobyć właśnie te umiejętności.
1) „Skrzynia skarbów”– zabawa doskonaląca percepcję dotykową. Rodzic przygotowuje „skrzynię skarbów” – kartonowe pudełko z otworem. Ukrywa w jego wnętrzu różne przedmioty związane z tematyką zajęć. Zadaniem dziecka jest próba ich rozpoznania za pomocą dotyku. Następnie dziecko pokazuje przedmiot, który wylosowało i sprawdza, czy odgadło. Rozmowa z dzieckiem na temat: Co jest dla ciebie cenne/wartościowe?
2) Co wiesz o pieniądzach? – dziecko wciela się w role specjalisty do spraw pieniędzy. Opowiada o tym, co wie o pieniądzach. Jeśli nie wypowiada się spontanicznie, rodzic pomaga mu, zadając dodatkowe pytania, np.: Komu są potrzebne pieniądze? W jaki sposób powstają pieniądze? Co możemy kupić za pieniądze? Skąd mamy pieniądze? Z czego są zrobione pieniądze? Czy zawsze istniały pieniądze? Prosimy o zapisywanie zabawnych wypowiedzi dzieci – utworzymy specjalny post na ten temat.
3) Obejrzenie filmiku edukacyjnego: „Krótka historia pieniądza”.
https://www.youtube.com/watch?v=Y8s3pTobAYo
4) Zabawa „Worek z pieniążkami” Nauczycielka pokazuje dzieciom woreczek w którym są pieniądze papierowe. Każde dziecko losuje sobie pieniążek. Każde mówi jaki to banknot np. 10 zł, 20zł, 50zł 100 zł 200zl (pamiętajcie o rękawiczkach)
5) Czy potraficie oszczędzać pieniążki? Spróbujcie wykonać projekt skarbonki ;-) inspiracją może być świnka z plastikowej butelki. Do dzieła!
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju oraz wesołego "Alleluja"
PROPOZYCJE ZABAW DLA DZIECI na podstawie projektu „Przedszkole Misiowej Mamy”
Halo, halo? Jesteście tam? :-) Mam nadzieję, że dziś wspólnie z mamusią i tatusiem włączycie się do świątecznych przygotowań. Zanim to nastąpi, mam dla was kilka zadań na dziś:
1. Posłuchajcie wiersza J. Koczanowskiej Wielkanoc
W wielkanocnym koszyczku,
przystrojonym pięknie,
kłóciły się pisanki
o najlepsze miejsce.
Każda chciała spoczywać
tuż obok rzeżuchy,
zielonej i puszystej
jak miękkie poduchy.
Wtem do akcji wkroczył
cukrowy baranek,
zjadł zieloną rzeżuchę,
przerwał spór pisanek.
2. Porozmawiajcie z mamusią/tatusiem na temat zwyczajów związanych z Wielkanocą: przedświąteczne porządki, robienie pisanek, święcenie pokarmów, odwiedzanie w kościołach grobu Pana Jezusa, wysiewanie zboża i rzeżuchy. Śniadanie wielkanocne w pierwszy dzień świąt i charakterystyczne potrawy, które się na nim spożywa (dzielenie się jajkiem, żurek z kiełbasą, baby i mazurki wielkanocne), odwiedzanie się. Tegoroczne święta będą wyglądały inaczej ale MAMY SIEBIE. Celebrujmy każdą chwilę życia, cieszmy się z każdego uśmiechu. Będzie dobrze...Musi ;-)
3. Pobawcie się w rytmie piosenki "Pisanki", może będzie ona inspiracją do wspólnego dekorowania jaj!
4. A na koniec... Test na pomocnika Wielkanocnego Króliczka!
https://www.dzieckiembadz.pl/2020/03/test-na-pomocnika-zajaczka-wielkanocnego.html - tutaj znajdziecie zadania i materiały potrzebne do wykonania testu :-)
5. Na całe święta planujemy tylko jedno zadanie - CIESZYĆ SIĘ SOBĄ :-) Jeśli nie w tym samym domku - trudno. Po drugiej stronie słuchawki też usłyszymy kochany głos :-) I to jest ważne. Będzie jeszcze pięknie...Musi. :-)Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Zdrowia, spokoju i wspaniałych chwil w gronie najbliższych. Ściskam Was serdecznie :-) Wasza "Misiowa Mama"
Zamknięcie szkół i przedszkoli do 26 kwietnia 2020 r. !
W TYM MIESIĄCU NIE BĘDZIE NALICZANA OPŁATA ZA PRZEDSZKOLE ZA MIESIĄC KWIECIEŃ 2020 R.
WSZYSTKIE NADPŁATY ZA POPRZEDNI MIESIĄC BĘDĄ UWZGLĘDNIONE W OPŁATACH PO POWROCIE
DO PLACÓWKI.
PROSIMY UREGULOWAĆ POPRZEDNIE OPŁATY.
• Naśladuj odgłosy zwierząT;• logozabawy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4, cz.5, cz.6, mucha;• ćwiczenie oddechowe z kartami pracy nr 1, nr 2;• wywoływanie głoski s, samogłoski,• zabawy Tosii inne zadania możecie znaleźć na tym facebooku
• Ciekawe kreatywne zabawy logopedyczne można znaleźć na stronie kreatywnie w domu. polecamy.• ćwiczenia słuchu fonematycznego czyli”Co ucho słyszy?” (zestaw kart do zadania: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8)• Gry „Co widzę za oknem?” dla głosek szumiących, syczących, ciszących i tr/dr: – karty do gry 1, 2, 3, 4• Kto jest kim? – karty zawodów: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12• gimnastyka buzi i języka w formie ruletki• zestaw wyrazów i zdań do ćwiczenia głosek syczących: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
• Bajka o koronawirusie
Witajcie 5-latki.
Dziś proponuję Wam zajęcia języka angielskiego z wykorzystaniem platformy Macmillan Polska.
W serii Discover with Dex dzieci razem z tytułowym bohaterem, sympatycznym dinozaurem o imieniu Dex odkrywają świat w języku angielskim.
Interaktywne ćwiczenia, piosenki i filmiki przybliżają Wam kulturę krajów anglojęzycznych, a pacynka Dexi graficzne karty obrazkowe przeniosą wszystkich w krainę uroczego dinozaura.
Zapraszam na pierwsze 3 zajęcia:
ST Level 0 Unit1Discover with Dex 1 – Storytelling video Discover with Dex 2 – Storytelling video
Resztę możecie znaleźć na Yutoobe lub Macmillan Polska.
W ramach zajęć z języka angielskiego zapraszamy Was na 3 odcinek „Magicznego TEATRu”
Kiedy Ania i Munia przyszły do Magicznego TEATRU, czekali już na nich Zuzia i Baltazar. Zuzia bardzo się stęskniła za swoją Anią i przygotowała dla niej prawdziwą niespodziankę. Zapraszamy na wspólną naukę wiosennych piosenek w języku polskimi angielskim, nazw pór roku, wiosennych kwiatów oraz przygody Zuzi Ani i Baltazara – bohaterów spektaklu.
Jeśli chcecie poćwiczyć język angielski możecie skorzystać z lekcji dostępnych w internecie na stronie Learning Time with Timmy .
https://m.youtube.com/watch?v=2v00qb5CdfQ&feature=youtu.be
PROPOZYCJE ZABAW DLA DZIECI 4- ORAZ 5-LETNICH w oparciu o zadania ze strony przedszkole WSiP ONLINE "Pomysl na dobry start". Serdecznie zapraszam rodziców do skorzystania z pomysłów na zabawy, które umilą czas i ułatwią harmonijny rozwój dziecka,a także będą wsparciem w budowaniu gotowości szkolnej.
Kochani, dziś poproście Rodziców, aby w wolnej chwili przeczytali Wam ciekawą bajeczkę o Wielkanocy.
Zajrzały wróbelki do kurnika i zobaczyły, że kura zniosła cztery jajka.
– Ko-ko-ko – zagdakała. – Leżcie tu cichutko. I poszła szukać ziarenek na podwórku.
Ale jajka myślały, że są mądrzejsze od kury. Turlały się i postukiwały skorupkami, aż usłyszał je kot.
– Mrau – powiedział. – Będzie z was pyszna jajecznica.
– Nie, nie! – Trzęsły się ze strachu jajka.
– Nie chcemy na patelnię!
– Uciekajcie – ćwierkały wróbelki.
– Schowajcie się przed kotem.
– Nie dam się usmażyć! – zawołało pierwsze jajko i poturlało się przed siebie. Po chwili wróciło i zaśpiewało wesoło:
- Jestem czerwone w czarne kropeczki, nikt nie zrobi jajecznicy z takiej biedroneczki.
– Co ci się stało? – pytały pozostałe jajka.
– Pomalował mnie pędzelek kolorową farbą i już nie jestem zwykłym jajkiem, tylko wielkanocną pisanką.
Drugie jajko też poturlało się do pędzelka i rzekło grubym głosem:
- To nie jajko, tylko tygrys, nie rusz mnie, bo będę gryzł.
Teraz wyglądało jak pisankowy tygrys w żółtoczarne paski.
– Brawo! – ćwierkały wróbelki.
– I ja też, i ja też! – wołało trzecie.
Trzecie jajko wróciło całe zieloniutkie i pisnęło:
- Jestem żabką, każdy to wie. Czy ktoś zieloną żabkę zje? Nie!
Trzy pisanki były bardzo zadowolone. Czwarte jajko zbladło ze strachu.
– Pospiesz się! – ćwierkały wróbelki. – Kot idzie.
– Tylko jedno jajko? – mruczał kot. – Ugotuję cię na twardo.
Jajko ze strachu trzęsło się tak, że skorupka zaczęła mu pękać.
– Ojej, ratunku! – wołały przerażone wróbelki. – Teraz na pewno kot cię zje.
– Trach-trach-trach! – skorupka pękła na małe kawałki i... wyszedł z niej żółty kurczaczek. Zamrugał czarnymi oczkami i zapiszczał:
- Wielkanocna bajka, wyklułem się z jajka!
A wróbelki zaćwierkały, że „w świątecznym koszyku jest pisanek bez liku”
GRUPA KREATYWNY PEDAGOG- MARTA LEWKO
PROPOZYCJE ZABAW DLA DZIECI 3- ORAZ 5-LETNICH na podstawie projektu „Przedszkole Misiowej Mamy”
Puk, puk! To ja i nowe zabawy! Uwielbiam się z Wami bawić, kochane przedszkolaki :-)
1. Czas na piosenkę. Posłuchajcie piosenki "Kurka" wydawnictwa "Muzyczny Domek" https://www.youtube.com/watch?v=kKNg2eFtD60
Razem z mamusią/tatusiem spróbuj ją zilustrować ruchem.
2. Rozwiąż zagadki wielkanocne https://www.superkid.pl/zagadki-wielkanoc
3. Stwórz dla mamusi/tatusia "Kącik relaksu". Pomyśl co mamusia/tatuś lubi najbardziej i gdzie lubi odpoczywać. Zadbaj o nich, bo są ważni!
wersja rozszerzona dla starszaków:
4. Oglądanie fotografii jaj: kurzego, strusiego i przepiórczego; porównywanie ich wielkości, koloru, faktury skorupki; dopasowywanie do nich obrazków ptaków, do których one należą.
5. Rodzic pokazuje dzieciom obrazki: krokodyla, węża, żółwia, wrony i pyta, które z nich wykluwają się z jaj. Wyjaśnia, że wszystkie zwierzęta przedstawione na obrazkach są jajorodne.
6. Rozmowa na temat: „Do czego wykorzystujemy jajka?” Dzieci podają propozycje potraw, których składnikiem są jajka – burza mózgów.
7. Zabawy badawcze – Z czego składa się jajko? Rodzic rozbija jajko, oddziela białko od żółtka. Zwraca uwagę na ich konsystencję. Dzieci porównują wygląd białka i żółtka w jajkach – surowym i gotowanym. Można do tego wykorzystać również plastikową butelkę i zassać żółtko do środka – dla dzieci będzie to doskonały eksperyment.
8. Gra liczbowa Kostką rzucamy – pisanki zbieramy.
Rodzic rozkłada na dywanie, w rzędzie, powycinane z kartonu kolorowe pisanki i sylwety białych jajeczek. Członkowie rodziny kolejno rzucają kostką do gry. Liczą oczka; zbierają tyle jajek, ile wskazuje liczba wyrzuconych oczek, i układają je na końcu rzędu pisanek. Jeśli wśród zebranych pisanek znajduje się białe jajko, uczestnicy je zatrzymują. Zabawa trwa tak długo, aż na dywanie zostaną tylko jajka kolorowe. Na zakończenie gracze liczą zebrane białe jajka. Osoba, które zebrała ich najwięcej, wygrywa.
Kochane przedszkolaki. Dziś do rozwiązania kilka zagadek oczywiście dotyczących Wielkanocy, bowiem święta tuż, tuż.
PROPOZYCJE ZABAW DLA DZIECI 3- ORAZ 5-LETNICH na podstawie projektu „Przedszkole Misiowej Mamy”
Zabawy na środę już do Was lecą - mam nadzieję, że z radości oczka Wam się zaświecą ;-)
1) Zapoznaj się ze sposobem barwienia jajek https://www.youtube.com/watch?v=HWoxszhpL-o
Który ze sposobów spodobał Ci się najbardziej? Spróbuj wymienić kolory na jakie zostały zabarwione jajka.
2) Poproś mamusię/tatusia o wycięcie dziesięciu papierowych jajek. Wykorzystajcie je do zabaw w liczenie - poproś mamusię, aby rozłożyła przed tobą kilka jajeczek, a ty je przeliczysz. Następnie połóż jajeczka przed mamą i sprawdź czy poradzi sobie z liczeniem ;-) Jeśli potrafisz podziel jajeczka tak, abyście mieli po równo/mniej od mamy/więcej od mamy.
3) Papierowym pisankom dorysuj oczka, buzię i nosek, tak aby jedna z nich była wesoła, druga smutna, a trzecia zdziwiona.
Wersja rozszerzona dla starszaków:
Zabawa matematyczna – Kury i kurczęta
1. Zabawa Pomieszane kurczątka.
Rodzic odsłania sylwety trzech kur w trzech kolorach: brązowym, czarnym i żółtym, oraz pomieszane sylwety kurczątek w takich samych kolorach. Zadaniem dzieci jest odgadnięcie, jak wyglądają kurczątka każdej z kur, i ułożenie ich pod sylwetami odpowiednich mam. Dzieci przeliczają, ile kurczątek ma każda kura; określają, która ma ich najwięcej, a która – najmniej.
2. Zabawa Kury i jajka.
Rodzic układa przed dziećmi sylwety dziewięciu kur i dziewięciu jajek. Zadaniem dzieci jest sprawdzić, czy wszystkie kury zniosły jajka, wiedząc, że każda znosi tylko po jednym. Dzieci tworzą pary – układają kurę, a obok niej jajko i sprawdzają, czy kur jest tyle samo co jajek – stwierdzają, że liczba kur jest równa liczbie jajek.
3. Zabawa Ile kur zniosło jajka?
Rodzic odkrywa gniazdo z jajkami. Prosi dzieci, aby odgadły, ile kur zniosło jajka, jeśli wiadomo, że każda zniosła po jednym. Dzieci liczą jajka i układają pod nimi taką samą liczbę kur – stwierdzają, że liczba jajek jest równa liczbie kur.
4. Chętni mogą poćwiczyć dodatkowo rozwiązywanie zadań tekstowych metodą symulacji.
Dzieci mają liczmany, cyfry i znaki. Prowadzący mówi zadania, dzieci ilustrują je za pomocą liczmanów (np. zakrętek od butelek, patyczków, kamyków, ziaren fasoli itd.) , układają działania i je odczytują. Na zakończenie udzielają odpowiedzi na zadane pytania.
• W koszyczku były 4 pisanki. Mama dołożyła jeszcze 6 pisanek. Ile jest teraz pisanek w koszyczku?
Dzieci biorą 4 liczmany, kładą je przed sobą. Potem dokładają 6 liczmanów. Liczą wszystkie liczmany i układają działanie: 4 + 6 = 10 które głośno odczytują, a potem udzielają odpowiedzi na pytanie.
• Lenka miała 10 pisanek. 7 pisanek dała babci i dziadkowi. Ile pisanek jej zostało?
Dzieci układają przed sobą 10 liczmanów. Potem odsuwają 7 liczmanów. Liczą pozostałe liczmany i układają działanie, głośno je odczytują, odpowiadają na pytanie. 10 – 7 = 3
Zapraszamy do wspólnej zabawy!!
1. Wielkanocny zajączek
2. Dźwięki wysokie i niskie W PODSKOKACH - ćwicz razem z nami
Kochani Rodzice- zróbcie sobie chwilę wytchnienia w pracach porządkowych i poćwiczcie razem z dziećmi .
Zabawy ruchowe z regułami „Wielkanocne zawody”.
Rodzic z dzieckiem tworzy drużynę. Za każde poprawnie wykonane zadanie gracze zdobywają punkt – czekoladowe jajko.
„Bieg kur z kurczakami” – rodzic i dziecko mają nogi związane ze sobą za pomocą skakanki. Biegną razem do wyznaczonego celu.
„Zające” – dziecko i rodzic mają między kolanami włożone woreczki. Skaczą w parach do celu.
„Slalom baranków” – dziecko i rodzic trzymają się za ręce. Biegną między pachołkami do wyznaczonego celu.
„Turlamy jajeczka” – dziecko rozpoczyna zabawę- turla pałeczką małą piłkę, w połowie trasy przekazuje pałeczkę rodzicowi, który turla piłkę do wyznaczonego miejsca.
„Skoki zająca” – zabawę rozpoczyna rodzic- pokonuje trasę, skacząc w worku, w połowie następuje zamiana- dziecko skacze w worku do mety.
Po zakończeniu zawodów drużyny zliczają swoje punkty. Otrzymują upominki za udział w zabawie.
Za kilka dni Wielkanoc !!! Więc … uśmiechnijcie się i posłuchajcie piosenki , którą dla Was przygotowałam:
Odpowiedzcie po wysłuchaniu piosenki:
- Czy zapamiętaliście ile było pisanek?
- W jakie wzory były pisanki?
- Spróbujcie zaśpiewać fragment piosenki wspólnie z rodzicami?
Jeśli piosenka spodobała Wam się zapraszam do kolejnej zabawy:
2. ,,Gdzie jest pisklę?- zabawa słuchowa
Do tej zabawy potrzebna będzie przepaska na oczy i gumowy kurczaczek lub kaczuszka (lub inna zabawka wydająca dźwięk). Zabawa polega na tym, aby rozpoznać i wskazać:
Gdzie jest kurczątko lub pisklę? Jest zawsze tam, skąd dobiega dźwięk. Ptasie mamy znają dobrze głosy swoich dzieci.
A ty, jak sobie poradzisz?
3. ,,Wyścigi z jajkiem”- zabawa zręcznościowa
Zaproście do tej zabawy wszystkich domowników. Każdy z graczy kładzie na łyżkę jajko ugotowane na twardo. Wyznaczamy metę i start. Kto pierwszy dojdzie do mety i wróci z powrotem na start ten wygrywa.
4. Do kolejne zabawy zapraszają Was Śpiewające Brzdące; https://www.youtube.com/watch?v=dqk_IongIzI
5. A teraz sami spróbujcie wykonać wielkanocne pisanki, podobne do tych z naszej piosenki
PROPOZYCJE ZABAW DLA DZIECI 3- ORAZ 5-LETNICH na podstawie projektu „Przedszkole Misiowej Mamy”
Jajko się moczy w occie, papierowe zajączki kicają po pokoju ..Świetnie! A jutro...Jutro ciąg dalszy :-) Gotowi?
1. Narysuj żółtego kurczaczka. Jeśli potrzebujesz pomysłu jak to zrobić, znajdziesz go tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=fFvixdpdsjc
2. Mamusia/tatuś przeczyta Ci wiersz "Jajko" Jana Brzechwy http://wiersze.juniora.pl/brzechwa/brzechwa_j01.html
Spróbuj odpowiedzieć na pytania:
Jak zachowywało się jajko?
Czy kura dawała mu dobre rady?
Co się stało z jajkiem?
3. Pobaw się z mamą/tatą w zajączkowego berka.
Zabawa jest odmianą zwykłego berka. Tylko, że będziecie się "gonić"… kicając. Uważajcie, aby było bezpiecznie
Wersja rozszerzona dla starszaków:
1. Zabawa Czyje to pisanki?
Rodzic pokazuje dzieciom sylwety – chłopca, Jarka, i dziewczynki, Kasi, którzy malowali pisanki rozłożone w dwóch zestawach, po pięć sztuk w zestawie. Zadaniem przedszkolaków jest odgadnięcie, którą pisankę w pierwszym zestawie wykonała Kasia, a którą w drugim zestawie wykonał Jarek. Aby odpowiedzieć, która to jest pisanka, dzieci słuchają opisów rodzica i odkładają po jednej pisance dotąd, aż zostanie jedna z każdego zestawu.
Przed rozpoczęciem szukania dzieci omawiają wygląd pisanek w każdym zestawie; zwracają uwagę na występujące na nich wzory.
· Szukanie pisanki Kasi. Rodzic mówi: Pisanka Kasi ma znaki:
- serca – dzieci odkładają z pierwszego zestawu pisankę, która nie ma serca,
- krokusa – dzieci odkładają pisankę, która nie ma krokusa,
- koła – dzieci odkładają pisankę, która nie ma koła,
- listka – dzieci odkładają pisankę, która nie ma listka.
Zostaje jedna pisanka. Dzieci wiedzą, że jest to pisanka Kasi, wskazują, jaki jeszcze je den znak się na niej znajduje (chmurka).
· Szukanie pisanki Jarka. Rodzic mówi: Pisanka Jarka ma znaki:
- gwiazdki – dzieci odkładają z drugiego zestawu pisankę, która nie ma gwiazdki,
- trójkąta – dzieci odkładają pisankę, która nie ma trójkąta,
- choinki – dzieci odkładają pisankę, która nie ma choinki,
- tulipana – dzieci odkładają pisankę, która nie ma tulipana.
Zostaje jedna pisanka. Dzieci wiedzą, że jest to pisanka Jarka. Wskazują, jaki jeszcze jeden znak się na niej znajduje (słoneczko).
2. Stwórzcie wielkanocną opowiastkę z pomocą swojej wyobraźni!
Drukujemy / rysujemy obrazki, naklejamy na kostki do gry, nakrętki, czy też w wersji wielkanocnej, na mini pisanki ze styropianu albo skorupki jajek. Wszystko wrzucamy do woreczka. Dziecko losuje ustaloną przez nas liczbę obrazków, polecam minimum 5, żeby było z czego stworzyć opowiadanie. Następnie zaczyna się prawdziwa zabawa - dziecko tworzy opowieść, zawierającą wylosowane obrazki.
Obrazki i przykładowa historyjka znajdują się tu: https://www.dzieckiembadz.pl/2020/04/wielakanocne-opowiadania-naklejki-do.html
Pamiętajmy, że społeczna kwarantanna to trudny czas dla nas wszystkich, a szczególnie dla dzieci, które nie rozumieją zmian, jakie musimy wprowadzić w naszym życiu.
Postarajmy się więc wspólnie, aby czas spędzony w gronie rodzinnym nie był stracony, ale dobrze wykorzystany.
Witajcie Dzieci i Rodzice Czterolatków!
Propozycje dekoracji do zrobienia z dziećmi na Wielkanoc
Zajączki z rurek
Rurki malujemy kolorowymi farbami, z tekturki lub wycinanki wycinamy uszka i doklejamy je od wewnątrz. Następnie dodajemy zajączkom twarz, wąsy i kokardy/krawaty.
Koszyczek
Prostokątny kawałek zielonego papieru nacinamy drobno tak by powstała trawka. Od wewnętrznej strony przyklejamy lub zszywamy rączkę koszyka z solidnego papieru lub wstążki. Gotową trawką oklejamy pudełko i gotowe. Można jeszcze dodać kwiatki
Okrągły kurczaczek
Papierowy talerzyk malujemy lub wyklejamy metodą wydzieranki, dodajemy detale i bardzo puszysty kurczak gotowy. Skrzydełka powstały z odrysowanych rączek.
Pieczątki
Pieczątki z ziemniaka to zawsze fajna zabawka! Ziemniak kroimy na pół, rysujemy lub odciskamy na nim pożądany kształt, wycinamy nadmiar miąższu i pieczątka gotowa.
Pisanka gigant
Do jej wykonania potrzebny będzie duży arkusz papieru, pieczątki (np. powyższe), gąbka, zwinięta chusteczka, pędzelek albo i same paluszki. Na takiej powierzchni mamy spore pole do popisu
Gazetowa girlanda
Z gazety wycinamy poszczególne elementy girlandy i na każdym przyklejamy lub rysujemy jajko. Wszystko przykleiłam na sznurek tworząc z gazety małą zakładkę by lepiej się trzymało.
Ozdóbki na piku
Kolorowe jajka, zajączki lub inne wybrane elementy ozdabiamy w dowolny sposób i przyklejamy na patyk do szaszłyków – ja użyłam taśmy klejącej.
Wydzierane tulipany
Na kartce rysujemy kontur tulipanów, a następnie wyklejamy metodą wydzieranki.
Transport zieleniny
Na wacikach posialiśmy rzeżuchę w autach – zabawkach. Po kilku dniach mieliśmy piękny transport zieleniny.
Więcej inspiracji na :Oli Loli New Life
Miłej zabawy.
Powered by aSc EduPage