• Konkurs plastyczny "Nie palę - chcę być zdrowy"

• W dniach 04.03.2022r. – 18.03.2022r.  odbył się konkurs plastyczny pod tytułem „Nie palę – chcę być zdrowy”, którego koordynatorem była Paulina Dorociak. Głównymi celami konkursu było rozwijanie podstaw prozdrowotnych – walka z dymem tytoniowym, wspieranie więzi emocjonalnych pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny podczas wykonywania pracy plastycznej oraz rozwijanie pomysłowości i kreatywności dzieci poprzez działania plastyczne.

Konkurs plastyczny  adresowany był do 4-ro i 5-cio letnich  przedszkolaków uczęszczających do Przedszkola w Drawsku Pomorskim, którzy chcieli w formie plastycznej zaprezentować swoje zdolności. Laureatami zostali:

Kategoria wiekowa 4 – latki

1 miejsce – Liliana

Wyróżnienie – Pola

Kategoria wiekowa 5 – latki

1 miejsce – Oliwier

Wyróżnienie – Klaudia

Laureaci konkursu otrzymali upominki rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

• WYNIKI REKRUTACJI DZIECI DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2022/2023

• LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZEDSZKOLA W DRAWSKU POMORSKIM NA ROK SZKOLNY 2022/2023 JEST UMIESZCZONA W HOLU OBU BUDYNKÓW ( OBROŃCÓW WESTERPLATTE 49 ORAZ B. CHROBREGO 4A). OD PONIEDZIAŁKU DO ŚRODY PROSIMY POTWIERDZIĆ ZAPIS DZIECKA DO PLACÓWKI. W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ DOPUSZCZONE JEST POTWIERDZENIE TELEFONICZNE.

O WYNIKU REKRUTACJI MOŻNA SIĘ DOWIEDZIEĆ TAKŻE DZWONIĄC DO SEKRETARIATU ( 94 36 32723) W GODZINACH 9-14).

• 21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny

• WIOSNA

Przyszła do nas wiosna

w kolorowych kwiatach.

Przyleciały ptaki

z dalekiego świata.

Dobrze, że jest wiosna,

wiosna cieszy nas.

Słonko grzeje mocno, na spacery czas.

Jakże długo czekaliśmy na jej nadejście. I… przyszła ze śpiewem ptaków, skąpana w słońcu. Przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę z uśmiechem i kolorowymi kwiatami w naszym przedszkolnym ogrodzie. Symbolem jej nadejścia była kolorowa panna Marzanna. Dzieci zaśpiewały piosenki o wiośnie a po powrocie do przedszkola rysowały jej portret, kolorowały Marzannę i brały udział w zabawach związanych z nadejściem nowej pory roku.

• 4 MARCA - 77 ROCZNICA ODZYSKANIA ZIEMI DRAWSKIEJ

• 04.03 starszaki z naszego przedszkola uczciły 77 rocznicę zakończenia walk o  Ziemię Drawską uczestnicząc w uroczystościach na Cmentarzu Wojennym. Po odśpiewaniu hymnu i  wysłuchaniu przemówień przedszkolaki złożyły przy mogiłach żołnierzy zapalone znicze. Młodsze przedszkolaki oglądały prezentacje multimedialne o naszym mieście, rozpoznawały charakterystyczne miejsca, kolorowały herb i flagę Drawska. Ten dzień był wyjątkowy, gdyż nasi milusińscy pokazali jak bardzo kochają swoją „małą Ojczyznę”.