• Światiwy Dzień Warzyw i Owoców!

• 20 października grupa Żabki obchodziła Światiwy Dzień Warzyw i Owoców, którego głównym celem było zachęcanie dzieci do spożywania owoców i warzyw. Przedszkolaki tego dnia zapoznały się z zasadami zdrowego żywienia, rozwiązywały zagadki , rozpoznawały owoce i warzywa poprzez zmysły a także przygotowały pyszny sok marchewkowo-jabłkowo, który ze smakiem wypiły.

Z okazji Święta Edukacji grupa dzieci 5-letnich o nazwie Smerfy, wystawiła przedstawienie pod tytułem „Która pani jest najlepsza?” Na uroczystość zaproszeni zostali wszyscy pracownicy przedszkola i dzieci. Smerfy zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne w wygłaszanych wierszach i piosenkach okolicznościowych. Przedstawieniu towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana przez panią Monikę, w której to dzieci z poszczególnych grup wiekowych wypowiadały się na temat swoich pań. Na koniec głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała 5-latkom za taki miły prezent, a pracownikom za owocną współpracę, za którą nagrodziła swoich pracowników życząc im sukcesów na dalsze lata pracy.

• Międzynarodowy Dzień Dziewczynek

Wszystkie dziewczynki i te małe, i te duże obchodziły swoje święto 11 października. Z tej okazji chłopcy przedszkolni stanęli na wysokości-zadania obdarowując swoje koleżanki najczęściej laurkami i słodkimi upominkami.

• JESIENNE DARY LASU!

• Jesienne dary lasu

We wtorek 10 października odwiedziła nasze przedszkole pani Kasia, która jest pracownikiem Nadleśnictwa w Drawsku Pomorskim. Pani Kasia odwiedziła najmłodsze grupy przedszkolne 3 i 4-latki. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z gatunkami drzew  rosnącymi w lasach, a także ich owocami oraz grzybami. Przyniosła ze sobą duże i  drewniane eksponaty grzybów jadalnych i trujących oraz szyszek pochodzących z sosny, świerku, modrzewia, owoc kasztanowca, dębu, cisa, leszczyny itp. Każde dziecko mogło obejrzeć z bliska, a także podotykać zaprezentowane eksponaty.

• KONCERT MUZYCZNY " O RYBAKU, SREBRNEJ RYBCE I SŁONYM BAŁTYKU"

• Koncert muzyczny

Kolejny w tym roku szkolnym koncert muzyczny odbył się w piątek 6 października.

Grupa „Pro – Musica” ze Szczecina tym razem przyjechała do nas z przedstawieniem pod tytułem

„ O młynku na dnie morza i słonym Bałtyku”. Przedstawieniu wtórowała muzyka grana przez artystów na gitarze akustycznej i saksofonie.

• Dzień Jabłka!

•    W Polsce Dzień Jabłka obchodzony jest 28 września. Dlatego też w tym dniu obchodziliśmy je     w przedszkolu. Jabłko to symbol polskiego rolnictwa – co czwarte jabłko w Europie pochodzi właśnie z naszego kraju. Tak naprawdę każdego dnia warto doceniać walory smakowe wielu odmian jabłek i właściwości zdrowotne tego popularnego u nas owocu.

W przedszkolu organizowane były zajęcia, podczas których dzieci dowiedziały się, jakie są właściwości jabłek, jak się je uprawia, dlaczego powinno się je jeść ze skórką, a także, jak ważne jest to, by przed zjedzeniem jabłka zawsze myć. Przekazywanie tej cennej wiedzy było urozmaicone różnymi zabawami i konkursami. Oczywiście nie obyło się bez degustacji tych pysznych owoców zwłaszcza,  że  jesień  to sezon na jabłka, które zbieramy w naszych ogrodach       i sadach.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania!

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Obchodzony jest co roku 29 września. Ta data odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.  Z tej okazji dzieci odwiedziły: pani Jola i pani Renia z Biblioteki Miejskiej w Drawsku Pomorskim, z którą to nasze przedszkole współpracuje od lat. Panie bibliotekarki przeczytały przedszkolakom książeczki z serii „Tupcio Chrupcio”, a miejscem czytelni tym razem był przedszkolny plac zabaw.

Głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga  w wychowaniu, ułatwia naukę. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka,. Czytanie książek, literatury, poezji wzbogaca czytelnika w wiedzę i nowe doświadczenia, które przeżywa śledząc losy bohaterów, tym samym rozwija jego empatię i zwiększa poziom IQ.

W przedszkolu czytamy dzieciom codziennie i zachęcamy do tego rodziców i opiekunów.