• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/2924

• Zakończyliśmy nabór do przedszkola na rok szkolny 2023/2024- etap pierwszy.

WSZELKIE INFORMACJE DOTYCZĄCE REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA W DRAWSKU POMORSKIM ZAMIESZCZONE SĄ W ZAKŁADCE " O PRZEDSZKOLU" - REKRUTACJA.

• "MAŁA SYRENKA I PODWODNE CUDO"

•    To tytuł piątkowego koncertu muzycznego grupy „Pro – Musica” ze Szczecina. Tym razem do przedszkola przyjechała pani Bożenka – prowadząca koncert oraz dwóch muzyków, pan Piotr, który zaprezentował grę na instrumencie dętym drewnianym zwanym fletem basowym oraz pan Wojtek, który grał na instrumencie perkusyjnym drewnianym zwanym ksylofonem. Pani Bożenka opowiedziała dzieciom ciekawą historię małej syrenki i ukrytego pod wodą skarbu. Panowie muzycy wygrywali na swoich instrumentach piękne melodie, przy których świetnie bawiły się dzieci. To była ciekawa lekcja muzyki i sztuki.

• Wizyta Smerfów w bibliotece

• WIZYTA SMERFÓW W BIBLIOTECE

9 lutego grupa Smerfów ponownie odwiedziła drawską bibliotekę miejską. Pani Jola - pracownik biblioteki, przygotowała tym razem dla dzieci książeczki o tematyce zimowej. Przeczytała dzieciom „Zimowe opowieści Peppy”oraz „Ślady na śniegu”. 4-latki rozwiązywały również zagadki. Ich zadaniem było rozpoznanie śladów zwierząt na ilustracjach. Poradziły sobie z zadaniem bez problemu. Następnie miały czas na obejrzenie pozostałych książeczek przygotowanych przez panią Jolę. Czas w bibliotece upłynął mile. Dzieci podziękowały pani i wróciły do przedszkola.

• Dzień Pizzy u Biedronek!

•                                                   Dzień Pizzy u Biedronek

W  tym dniu Biedronki bawiły się w różne zabawy nawiązujące do tradycji wypiekania pizzy.

Dowiedziały się, że pizza  pochodzi z Włoch, a kraj ten leży w Europie, poznały kilka ciekawostek z nim związanych.  Bawiły się w kucharzy piekących i roznoszących pizzę. Na koniec samodzielnie wspólnie przygotowały masę solną, z której za pomocą kolorowej plasteliny i guzików mogły stworzyć własną pizzę.

• Międzynarodowy dzień pizzy!

• 9 lutego grupa Misie obchodziła Międzynarodowy dzień pizzy. Z tej okazji odwiedziła przedszkolaków pani Magda - właścicielka pizzeri "Romana" w Drawsku Pomorskim, która przeprowadziła zajęcia kulinarne . Dzięki pani Magdzie sala Misiów zamieniła się w prawdziwa włoska pizzerie, w której dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje pizza i jakich składników potrzeba, aby ja przygotować. Kulinarnym punktem tego wyjątkowego dnia było samodzielne przygotowanie swojej ulubionej pizzy i zjedzenie jej. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Magdzie za odwiedziny i wspaniałe zajęcia !

• Ju-Jitsu

• 7 lutego grupa Misie wybrała się na zajęcia brazylijskiego Ju-Jitsu, które poprowadził Pan Artur Kamiński -trener klubu sportowego ZET United Kings.Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega ta sztuka walki, poznały techniki jakie w niej się stosuje, ale przede wszystkim sami mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas wspólnego treningu. Bardzo dziękujemy ZET United Kings za zaproszenie !

•  „W karnawale” D. Gellner

Już karnawał włożył maskę,

Drzwi otworzył z hukiem z trzaskiem!

Wpadł jak wicher do pokoju.

W czym? W karnawałowym stroju!

- Cześć!

Przybiegłem w odwiedziny!

Mam wstążeczki i cekiny

I do tańca ZAPROSZENIE!

Co roku w naszym przedszkolu organizowany jest bal karnawałowy. W tym roku odbył się w piątek 3 lutego. Dzieci wcieliły się w postacie z różnych baśni i bajeczek tych klasycznych i współczesnych. W przebraniach dziewczynek dominowały wróżki, księżniczki, królewny, czarownice, Elzy, ale nie brakło także postaci zwierzęcych: misiów, kotków, motylków, pszczółek. Wśród chłopców byli Spider-Mani, Supermani, służby mundurowe, lekarze, piraci, Sonic, a także postać z Minecraft, dinozaury, itp.

Dzieci najchętniej tańczyły do rytmów muzyki współczesnej, ale również szalały przy kaczuchach i innych znanych wszystkim przebojach dla dzieci. Wodzirejem zabawy karnawałowej był DJ nazwany przez dzieci Pan Muzyczka. Oprócz zabaw tanecznych w przerwie na odpoczynek dzieci miały zorganizowany słodki poczęstunek, popcorn i napoje. Dodatkowa atrakcją tego jakże barwnego i szalonego dnia były upominki ufundowane dla każdego dziecka przez Radę Rodziców.

Tego dnia bez wyjątku każda dziewczynka i każdy chłopiec zostali królową i królem balu.

PSZCZÓŁKI

• „Drawsko dawniej i dziś”- występ wokalny przedszkolaków!

01.02.2023r. odbyły się przesłuchania do konkursu piosenki w  kolejnej edycji konkursu „Drawsko dawniej i dziś” pod hasłem „ Błyszczą drawskie talenty! Nawet kosmos jest wniebowzięty!” Nasze przedszkole reprezentowały dzieci     z  grupy „Smerfy”- Ania i Oliwier i  „Motylki” - Kacper.   Swoje umiejętności  przedszkolaki zaprezentowały w Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim. Była trema i wiele emocji, dzieci pięknie zaśpiewały piosenki        o  naszym Drawsku Pomorskim i otrzymały gromkie brawa.