• W poszukiwaniu oznak jesieni!

•    W  związku z nadejściem astronomicznej i kalendarzowej  jesieni oraz tematyką zajęć, grupa Smerfy wybrała się w poniedziałek 25 września na wycieczkę przyrodniczą do Parku Chopina. Celem wycieczki było wypatrywanie pierwszych oznak jesieni oraz rozpoznawanie i nazywanie drzew po liściach i owocach. Przedszkolaki zabrały ze sobą lupy do bliższej obserwacji przyrody. Po drodze do parku 5-latki świetnie rozpoznawały mijane znaki drogowe i wyjaśniały, co one oznaczają. Po trudnej pracy małego badacza przyrody, pani Monika zabrała dzieci na plac zabaw.

Z wycieczki do parku Smerfy przyniosły do przedszkola zebrane dary jesieni.

20 września swoje święto obchodzą wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola. Jest to dzień, w którym zamiast zajęć dydaktycznych prowadzimy różnorodne gry i zabawy w sali oraz na terenie ogrodu przedszkolnego. Z pomocą rodziców organizujemy słodki poczęstunek oraz upominki dla dzieci. Najstarsze dzieci z grup: Smerfy i Motylki oglądały bajkę pod tytułem „Kot w butach” w specjalnie przygotowanej sali – kinie. Z relacji dzieci wynika, że takie nietypowe dni w przedszkolu bardzo im się podobają.

• SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELKAMI POLICJI!

•   Bezpieczna droga do przedszkola

Początek roku szkolnego, to okres kiedy gościmy w naszym przedszkolu funkcjonariuszy policji. Zadania prewencyjne policji mają na celu zapoznanie dzieci  z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Panie policjantki nie tylko omówiły, ale też pokazały od strony praktycznej jak bezpiecznie oraz, w których miejscach dozwolonych dla pieszych można przejść przez ulicę. Przypomniały numery alarmowe i uczuliły na konieczność noszenia gadżetów odblaskowych przy odzieży bądź plecaku,  szczególnie o zmroku. Dzieci brały udział w scenkach dramowych, a na koniec spotkania każdy przedszkolak dostał pieczątkę policyjną.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

18 września  dzieci z przedszkola wzięły udział w akcji proekologicznej Sprzątanie Świata.

Przedszkolaki sprzątały teren ogrodu przedszkolnego, który po weekendzie był bardzo zanieczyszczony śmieciami pozostawionymi przez niegrzecznych gości, korzystających z naszego placu zabaw po naszą nieobecność. Celem udziału w akcji jest wyrabianie w dzieciach postaw proekologicznych i dbałości  i o środowisko naturalne.

• Koncert muzyczny

•     15 września po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedziła nasze przedszkole grupa teatralno-muzyczna „Pro-Musica” ze Szczecina. Artyści przyjechali do nas z przedstawieniem muzycznym pod tytułem „O pewnej waśni, w krainie baśni”. Utalentowani muzycy wygrywali piękne melodie na skrzypcach i wiolonczeli, angażując do zabawy dzieci. Przedszkolaki poznały nie tylko brzmienie instrumentów , ale również ich budowę i dowiedziały się, że tego typu instrumenty naprawia lutnik.

• OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KROPKI W GRUPIE ŻABKI!

•  W piątek 15.09. obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Dla tych którzy nie wiedzą wyjaśnię, że jest to dzień kreatywności, w którym angażujemy dzieci w zajęcia i zabawy rozwijające ich talenty, pasje, bo przecież każdy takowe posiada, dzięki czemu dzieci odkrywają swoje mocne strony. Motywem przewodnim tego dnia są kropeczki, kropki, wielkie kropy, które wykorzystujemy w  zabawach plastycznych, muzycznych, ruchowych, logopedycznych. Najważniejsza jest dobra zabawa i miło spędzony czas w grupie z rówieśnikami.

DZIEŃ KROPKI W GRUPIE SMERFY!

• UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ - MOTYLKI

• Wakacje dobiegły końca, pora wrócić do przedszkola. W ramach programu Uczymy Dzieci Programować dzieci z grupy „Motylki” dowiedziały się co będą robić na zajęciach z kodowania. Wykonały swoje pierwsze zakodowane zadania.

• Ogólnopolska kampania "przytul się do drzewa "

• Dzisiaj nasze małe Żabki wzięły udział w II edycji Ogólnopolskiej kampanii "Przytul się do drzewa" #straznicylasow, która ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach oraz uczula na rzeczy , które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru .

• ZEBRANIE Z RODZICAMI!

• Szanowni Państwo!

Zapraszamy do przedszkola w poniedziałek 18 września 2023r. o godzinie 16.30 na zebranie rodziców grup dzieci 3-5- letnich. W programie m.in. organizacja pracy przedszkola, zapoznanie z dokumentami i procedurami obowiązującymi w przedszkolu, spotkania z wychowawcami, wybór Rady Rodziców. Serdecznie zapraszamy.

• Rocznica wybuchu II WOJNY ŚWIATOWEJ!

• 1 września 2023 nieliczna grupa najstarszych przedszkolaków z grupy Motylki i Smerfy udała się wraz z wychowawcami na drawski cmentarz, gdzie została uczczona 84 rocznica wybuchu II wojny  światowej.  W uroczystości udział wzięły władze miasta na czele z burmistrzem Krzysztofem Czerwińskim, samorządowcy, reprezentanci instytucji i placówek oświatowych, kombatanci, żołnierze polscy i amerykańscy, a także mieszkańcy gminy Drawsko Pomorskie. Zgromadzeni przybyli , by oddać hołd poległym i zamordowanym w czasie II wojny światowej, złożyć kwiaty

i zapalić znicze na grobach żołnierzy.