• Betlejemskie Światelko Pokoju!

• W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się świeczkę, której płomień niesiony przez harcerzy obi ga cały świat. Światelko te stanowi symbol jedności i pokoju.Jak co roku harcerze z 8 WDH "OGNIKI" przekazali Betlejemskie Światelko Pokoju przedszkolakom oraz pracownikom przedszkola, a strażnikami tego Światełka zostały dzieci z grupy Żabki. Dziękujemy harcerzom za odwiedziny i przekazanie Betlejemskiego Światelka Pokoju!

• Sanie Świętego Mikołaja -bajka świąteczna w wykonaniu pracowników OREW Gudowo🎅

• „Sanie Świętego Mikołaja”

20 grudnia miło nam było gościć w przedszkolu pracowników Ośrodka Rehabilitacyjno -Edukacyjno – Wychowawczego w Gudowie. Pracownicy OREW wystawili dla dzieci bajkę świąteczną pod tytułem „Sanie Świętego Mikołaja”. W przedstawieniu wystąpił Mikołaj, jego żona, elfy i renifery. Bajka podobała się małym i dorosłym widzom i wprowadziła oglądających

w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Aktorów nagrodzono brawami i upominkiem w postaci słodyczy. Na koniec spotkania każda grupa zrobiła pamiątkowe zdjęcie z aktorami.

• " Świąteczny dzwoneczek i śniegowe bałwany"

• „Świąteczny dzwoneczek i śniegowe bałwany”

Pod takim tytułem odbył się ostatni w rym roku kalendarzowym, świąteczny  koncert muzyczny grupy Pro - Musica ze Szczecina. Artyści tym razem zagrali kolędy  i inne melodie na klarnecie

i gitarze akustycznej. Grze towarzyszyła świąteczna opowieść o zaczarowanym dzwoneczku

i bałwankach. Przedszkolaki nie tylko słuchały opowieści, ale również włączyły się do śpiewania kolęd.

• MIKOŁAJ NIE ZAPOMNIAŁ O PRZEDSZKOLAKACH:)

•    6 grudnia do dzieci z naszego przedszkola przybył sam Święty Mikołaj. Zrobił przedszkolakom psikusa i schował się w ogrodzie przedszkolnym, ale jego czerwone ubranie i długą białą brodę nie trudno było wytropić na tle śnieżnego krajobrazu. Dzieci zaprosiły zziębniętego Mikołaja do przedszkola. Zaśpiewały piosenki i zatańczyły razem z Mikołajem. Punktem kulminacyjnym spotkania było rozdanie prezentów każdej grupie. Przedszkolaki pięknie podziękowały i zaprosiły miłego gościa do grupowej fotografii. W rolę Mikołaja wcielił się pan Bartosz - rodzic z grupy Smerfy, któremu serdecznie dziękujemy.

• Andrzejki

• Andrzejki wpisały się na dobre w naszą przedszkolną tradycję. Jest to zabawa, w której dominują tańce, pląsy no i oczywiście wróżby. Najpopularniejsze z nich to wróżba z butami, losowanie imion przyszłych sympatii, ilustracji symbolizujących wykonywany w przyszłości zawód, wróżba z kubeczkami, pod którymi znajdują się ukryte przedmioty, np. moneta, pierścionek, klucze i inne.

Oprócz wróżb organizowane były również inne ciekawe zabawy, np. z balonami i chustą animacyjną, taniec na gazecie. Grupa Biedronki tego dnia oglądała teatrzyk cieni pod tytułem „Jaś i Małgosia”, który był inspiracją do zabawy zręcznościowej, w której to 4-latki oddzielały fasolę od grochu , a na koniec wykonały jednego z bohaterów bajki – czarnego kota. W starszej grupie dzieci wyklejały błyszczącym papierem andrzejkowy klucz. W każdej grupie słychać było skoczną muzykę i śmiech zadowolonych dzieci.

BIEDRONKI

SMERFY