• Teatrzyk - Legendarna Katarzyna

• Pod takim tytułem odbył się 25 kwietnia teatrzyk w wykonaniu grupy teatralnej „T” z Torunia.

Występujący w przedstawieniu aktorzy pani Patrycja i pan Dawid w sposób humorystyczny opowiedzieli legendę słynnych toruńskich pierników. Pan Dawid wcielił się w w rolę cukiernika i ojca Katarzyny, a pani Patrycja była Katarzyną, która musiała zastąpić chorego ojca w pieczeniu pierników. Uczeń przerósł mistrza i dlatego pierniki Katarzynki stały się takie popularne w Toruniu i nie tylko.

• Happening z okazji Światowego Dnia Ziemi

• Obchodzony jest w blisko dwustu krajach świata dnia 22 kwietnia. W przedszkolu również co roku celebrujemy święto naszej planety. W związku z tym w każdej grupie odbyły się zajęcia poświęcone ochronie środowiska, a dwie grupy 5-latków dodatkowo realizowały ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli pod hasłem „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

W celu propagowania wśród dzieci i środowiska lokalnego postaw proekologicznych zorganizowaliśmy happening ekologiczny, czyli przemarsz przez miasto z transparentami i hasłami nawołującymi do ochrony środowiska naturalnego.

• BIEDRONKI NA ŚCIEŻCE EDUKACYJNEJ W DRAWSKIM NADLEŚNICTWIE

•             W ostatnią środę  24 kwietnia przedszkolaki z grupy Biedronki poznawały zwierzęta i rośliny leśne zwiedzając przyrodniczą ścieżkę edukacyjną przy Nadleśnictwie Drawsko. Oprowadzała nas po niej Pani Kasia, która w bardzo przystępny sposób dzieliła się z dziećmi różnymi informacjami i ciekawostkami o lesie i tym wszystkim , co w nim żyje. Zapoznała nas też z pracą leśnika i wytłumaczył, czym zajmują się leśnicy. Dzieci mogły oglądać zgromadzone na ścieżce drzewa i krzewy, poszukać śladów leśnych zwierząt i popróbować wspinaczki na żubra  w rzeczywistych rozmiarach. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe kolorowanki o tym, co nam daje las.

• ROZSTRZYGNIĘCIE PRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

• Z przyjemnością informujemy, że przedszkolny konkurs plastyczny" ZDROWE ZĘBY MAMY- MARCHEWKĘ ZAJADAMY" 🥕🦷 został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie.

I miejsce Kacper - grupa Pszczółki

II miejsce Zuzia - grupa Pszczółki

III miejsce Alisa - grupa Biedronki

• Produkty Ekologiczne

•        W minionym tygodniu przedszkolaki  z grupy Motylki brały udział w zajęciach               w ramach programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” Dzieci dowiedziały się skąd biorą się   produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny. Przedszkolaki poznały Piramidę Zdrowego Żywieni i Aktywności Fizycznej – samodzielnie ją uzupełniły. Dowiedziały się, że produkty ze zdrową żywnością są odpowiednio oznakowane.                Na zajęciach plastycznych wykonały znaczek EKO.  Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą dzieciom wprowadzać prawidłowe nawyki i przyzwyczajenia, które zdecydują o zdrowym stylu życia.