• MOTYLKI W STRAŻY

• 5- motylki w straży!latki „Motylki” wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pom. Na początek przedszkolaki miały okazję z bliska przyjrzeć się różnorodnym pojazdom strażackim, które wzbudziły szczególne zainteresowanie ze względu na swoje wyposażenie. Jednym najbardziej ciekawym momentem wycieczki było skorzystanie przez dzieci z wysięgnika strażackiego oraz  możliwość lania wody z węża gaśniczego. Wesołe okrzyki dzieci rozbrzmiewały, gdy woda lała się w kierunku celu. Wycieczka do Straży Pożarnej nie tylko dostarczyła dzieciom mnóstwo zabawy i emocji, ale również była doskonałą lekcją edukacji, która na długo  pozostanie w ich pamięci. Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

• Rocznica zakończenia II wojny światowej!

• 8 maja obchodziliśmy 79 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Na cmentarzu wojennym

w Drawsku  odbyła się z tej okazji uroczystość upamiętniająca to historyczne wydarzenie.

W uroczystości udział wzięły władze miasta, przedstawiciele szkół i przeszkoli, żołnierze Centrum Szkolenia Bojowego, kombatanci,  uczniowie szkół i wychowankowie naszego przedszkola.

W momencie kiedy  na maszt wznoszono flagę biało-czerwoną ,wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. W hołdzie poległym w II wojnie światowej żołnierzom złożono  kwiaty i zapalono znicze.

• ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE "BIEDRONKI"!

• W środę 8 maja grupa Biedronki piekła pizzę. Mamy z trójki grupowej przygotowały ciasto drożdżowe i produkty do jej wykonania.Każde z dzieci mogło samodzielnie zrobić własną pizzę, którą później upiekliśmy w przedszkolnej kuchni.

• SPOTKANIE Z PANIĄ KASIĄ- PRACOWNICĄ NADLEŚNICTWA

• Grupę Żabki dowiedziała pani leśnik pracująca w nadleśnictwie w Drawsku Pomorskim. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika.Pani Kasia opowiedziała przedszkolakom o sadzeniu lasu, o ochronie drzew a także przypomniała w jaki sposób należy się zachowywać w lesie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od gościa kolorowanki.

• Spotkanie z żołnierzami

• 29 kwietnia w przedszkolu gościliśmy żołnierzy weteranów Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Prezesa stowarzyszenia - chorążego Jana Domańskiego, wiceprezesa -porucznika Leszka Szymonowicza oraz przedstawiciela Centrum Szkolenia Wojsk Bojowych – kaprala Waldemara Golca. Pan Waldemar opowiedział dzieciom, na czym polega zawód żołnierza, zaprezentował umundurowanie i podstawowe wyposażenie żołnierza Wojska Polskiego, a także uświadomił dzieciom jaką rolę odgrywa wojsko w służbie narodu i bezpieczeństwie kraju. Natomiast panowie Jan i Leszek opowiedzieli o trudach pracy żołnierzy na misjach pokojowych, oraz o losach dzieci na terenach objętych wojną, co zobrazowali zdjęciami i filmem.

Niewątpliwą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzania wojskowych nakryć głowy: beretów, hełmów, czapek różnych formacji wojskowych i z logo ONZ. Na zakończenie dzieci podziękowały panom gromkimi brawami wręczając im pamiątkowe dyplomy.